Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan zajlik a műtéti bölcses...

Hogyan zajlik a műtéti bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés

Alul mindkét bölcsesség fogam meg van dőlve,de csak a jobb oldali okoz fájdalmat ! Műtéttel kell kivenni. Hogyan zajlik?

Nyilván kapok injekciót (volt már foghúzásom), de pl mindenképp vágják az ínyt? Mennyire fog sérülni esetleg mellette a fog? Rá van dőlve picit

Izgulok és ideges vagyok.

Jut eszembe.. Megyeri Dent Clinic vélemény? Ott lesz a műtét


2020. jan. 21. 06:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Kapsz ugye érzéstelenítőt, utána picit várni kell aztán kezdik a műtétet. Az ínyt akkor kell vágni, ha nem nőtt ki a fog belőle teljesen, és így tudom.

Nekem feküdt mindkét alsó, és elég nagy vésések is voltak de nem sérült mellette egy fogam sem szóval szerintem emiatt ne izgulj :)


Az érzéstelenítő után nem érzel majd semmit. Amit tudok még ajánlani, hogy nekem letakarta a doki a szemem aminek nagyon örültem mert féltem hogy rosszul leszek ha ott a véres dolgokat pakolásszák felettem, de így semmi baj nem volt. Szóval ha ez neked is probléma akkor kérj ilyen szem letakarást :)


Minden jót!

2020. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál.

Nekem nincs gondom a véres eszközökkel stb,bár mindig csukva van a szemem.

Ami miatt aggódok hogy a varrattal ha lesz,mit nem szabad majd tennem..van egy 19 hós lányom,akit ugye még emelni kell néha,főleg lépcsőn fel-le.

Ami még érdekelne hogy a gyógyulás meddig tart? Nyilván ez nehezebb beavatkozás,nem 1-2 nap mire helyre jön

2020. jan. 21. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt mondják az első egy két hétben nem nagyon kellene emelgetni. Nem tudom ez mennyire kivitelezhető kisgyerek mellett, de próbáld meg kímélni magad az első pár napban mindenképp, nehogy felszakadjon a seb. Mennyire mélyen van a fog? Illetve milyen állású? Ebből lehet azért következtetni a műtét "nehézségére"

Nekem volt olyan, ahol csak vágtak, és kijött a fog, ott semmi bajom nem volt utána.

Viszont ahol fúrni is kellett az állkapcsot, az keményen bedagadt, nekem ott két hét kímélet volt előírva.

Csak emiatt kérdem, milyen a fog elhelyezkedése, ki lehet e egyben venni, esetleg fekszik, netán benőtt a csontba.

2020. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!