Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Arcüreggyulladástól fájhat a fog?

Arcüreggyulladástól fájhat a fog?

Figyelt kérdés

Meg voltam fázva nagyon az utóbbi napokban mosz kezdek kijönni belőle.


A felső hatos fogam 1 éve lett gyökérkezelve és tegnap óta minden egyes lépésnél fáj. Lehet hülyén hangzik... próbából egyet ugrottam is,majd bepisiltem annyira erősen hasított a fogamba a fájdalom. Ha hajolok le szintén. De enni tudok rajta és se melegre se hidegre nem érzékeny.


Szerintetek van remény rá,hogy ha kikúrálom a náthám elmúlik? :( 2 hét múlva esedékes az éves fogászati kontrollom meg fogkőleszedés szóval max akkor mkondom majd de nagyon idegesítő ez,hogy minden egyes lépésnél fáj :(



#Arcűreg
2020. jan. 25. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem fájhat. Nem azt mondom, h neked is ettől fáj, de nekem rá szokott húzódni az arcüreggyulladás a fogamra, ínyemre, olyankor van egy pár napig/kb. egy hétig tartó 'fogfájásom', ami a gyógyulás után elmúlik. Gingisol fogínyecsetelővel szoktam kenegetni az ínyemet, fogamat ilyenkor és vízben feloldott szódabikarbonával mosok fogat. Tapasztalatom szerint ez felgyorsítja a gyógyulás folyamatát.
2020. jan. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Azt még elfelejtettem hozzátenni, h nekem is a felső fogamnál szokott ez lenni, cisztát távolítottak el pár éve onnan.
2020. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem fordult már elő, hogy az arcüreggyulladás miatt hasogatott a fogam, de nálam egy régebbi ct szerint nagyon közel vannak a foggyökerek az arcüreghez. Sajnos, ha gyökérkezelt fogad fáj, az lehet gyulladás, vagy ciszta is (ha nem sikerült jól a gyökérkezelés).
2020. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Meg vagyok kicsit fázva és fáj a fogam. Mármint nem fáj, hanem az ínyemben érzek egyfajta lüktetést, pedig az a fogam totál rendbe van, be van tömve, nem fáj se hidegre se melegre, de ha megyek, úton vagyok, lépcsőzök, futok, ugrok, akkor előjön ez az érzés. Jobb oldal, felső fogsor.

De érdekes, hogy ez főképp azóta, amióta fogorvosnál voltam, és gyökérkezelték a fogam. Pedig az a fog a másik oldalt van, és alul.

2020. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok,tényleg az arcüregtől volt,amióta az rendbe jött nem fáj a fog.
2020. febr. 4. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!