Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás recsegő-ropogó hang...

Foghúzás recsegő-ropogó hang nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés
Ez a mumus nekem, két bölcsességfogamat már kihúzták, nem is fájt, de attól a borzalmas recsegő, ropogó hangtól, érzéstől rettegek, valahogy meg lehet úszni, vagy törvéyszerű foghúzásnál?
2020. jan. 27. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ ki mg hogyan csinálja
2020. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd? Az elsőt szájsebész húzta, a másikat a fogorvosom, mindkettő felső volt, de mindkettőnél volt recsegés-ropogás, azt hittem midkétszer széttört ripityára a fog. Ha mondom higy ettől nagyon félek tudja olyan technikával húzni hogy ne legyen, vagy mire gondolsz?
2020. jan. 27. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A recsegő ropogó hang részint a fogak csontban való tartásáért felelős rostok szakadása, részint pedig az elszuvasodott foganyag letöredezése. Lehetséges? Igen, van az a fogágybeteg fog, amit gyakorlatilag már csak a gravitáció tart helyben, nincs mi szakadjon, mert már a csont is felszívódott körülötte, de az ilyen fogak nem kicsit lötyögnek, beszéd közben legyezôszerűen mozognak. Egyébként pedig nem. Ezt el kell viselni. Mint ahogy oltást sem kapsz szuri nélkül.
2020. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ma voltam pont, eletem elso foghuzasan. Lenyegeben nekem nem huzta (bolcsessegfog), hanem vesovel felnyult a gyokereig, es kifeszegette. A fog meg egyben volt, tehat nem csak a gyokere volt bent hanem az egesz. Egyetlen egy reccsenest hallottam, de az sem volt veszes. En is arra szamitottam hogy recsegni fog, anyukam is belem beszelte hogy milyen rossz. De szinte semmit nem hallottam. Lehet azert nem nem huzta hanem feszegette?! Nem tudom.
2020. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!