Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog, íny ápolás és klórhexidin...

Asdasdg32t3 kérdése:

Fog, íny ápolás és klórhexidint tartalmazó fogselyem / szájvíz?

Figyelt kérdés

Klórhexidin: Próbáltam utána nézni hogy mire is való de sok mindent nem találtam róla. Olvastam hogy valami féle baktériumot öl meg viszont hosszabb távon barnás foltok is megjelenhetnek miatta a fogakon és nagyjából ennyi és ezt is csak a Klórhexidint (Chlorhexidine) tartalmazó szájvízről találtam.( Elnézést a helyesirás miatt ) Amúgy az összes információ amit találtam mind angol forrásból származik szóval elnézést ha valami hülyeséget mondok róla de ezért is próbálkozok itt.



Leginkább a fogselyemben levő szerepe érdekelne de kérdéseim a következők:


1 Maga a klórhexidin mire való?


2 A fogselyem hasonló hatással van a fogakkal mint a szájvíz ? nyilván nem tartalmaz ugyan olyan arányban mint a szájvíz viszont kíváncsi lennék hogy ugyan úgy megjelenhetnek e barnás foltok tőle.


3 Van olyan fogselyem is ami nem tartalmaz ilyen anyagot vagy mindbe megtalálható és véletlenül találtam pont olyan fogselymet amin fel van tüntetve ?


4 Fluoride alapú fogpasztáról sok mindent kering a neten van aki azt mondja hogy egyfajta mellékterméke valaminek ezért káros mások pedig azt mondjak hogy csak jótékony hatása van szóval ha van itt hozzáértő megköszönném ha tudna segíteni ebben is.


5 Visszahúzódó fogínyre van valami megoldás? a fogorvosom annyit mondott hogy rosszul mostam a fogaimat régen és emiatt "ment lentebb" az ínyem.


6 Mitől lehet az hogy néha reggel vagy akár este ha felkelek hajnalban akkor puhának érzem a fogaim és szinte könnyedén tudom mozgatni őket egy másik fogammal ?



Előre is köszönom a válaszokat.


2020. febr. 9. 20:31
 1/1 anonim ***** válasza:

"1 Maga a klórhexidin mire való?"


Helyes információkat találtál erről: baktériumokat öli meg.


"2 A fogselyem hasonló hatással van a fogakkal mint a szájvíz ?"


Nem. a fogselyem lényege, hogy a fogak belső oldaláról eltávolítsa a lepedéket (ahova a fogkefe nem ér be).


"3 Van olyan fogselyem is ami nem tartalmaz ilyen anyagot"


Nem jellemző, hogy tartalmazna.


"4 Fluoride alapú fogpasztáról sok mindent kering a neten"


A fluorid a legfontosabb összetevője a fogkrémeknek. De valóban káros, ha egyszerre megeszel több tubus fogkrémet. :-)


"5 Visszahúzódó fogínyre van valami megoldás? a fogorvosom annyit mondott hogy rosszul mostam a fogaimat régen és emiatt "ment lentebb" az ínyem."


Hát ezt a fogorvosoddal beszéld meg!


"6 Mitől lehet az hogy néha reggel vagy akár este ha felkelek hajnalban akkor puhának érzem a fogaim és szinte könnyedén tudom mozgatni őket egy másik fogammal ?"


Ezt is a fogorvosoddal beszéld meg, hogy mennyire mozognak a fogaidat. De magadnak ne mozgasd őket, nem tesz jót!

2020. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!