Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van a fogaimmal (kép)?

Mi van a fogaimmal (kép)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon rossz állapotban vannak a fogaim, sajnos elhanyagoltam őket.


A héten megyek fogorvoshoz, illetve fogpótlást is kell csináltatnom.


Kép: [link]


Viszont ezek ott mik? a fehérlepedék? fogkő lehet? ezt a lepedéket lehetetlen eltávolítani fogmosáskor.


Az a barna elszíneződés is fogalmam sincs, hogy mi lehet. Az is fogkő? Vagy esetleg tömött fog lehet, és a tömés színeződött el ennyire? Régen voltam már fogorvosnál, elég sok fogam tömve van...


Köszönöm.


2020. febr. 17. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A barna az már sajnos a kezdődő szuvasodás. A fehér csík pedig az a rész, ahonnan a fogíny visszahúzódott, mert valószínűleg hosszabb ideig volt gyulladt. Nem vérzik ezeken a helyeken az ínyed amikor fogat mosol? A pirosság is a gyulladás jele sajnos. Fogkő volt?
2020. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A fogorvos azt mondta, hogy próbáljam meg eltávolítani ezeket a lepedékeket fogmosással, sikerült is, de az a barna valami lett alatta most...


Fél éve volt fogkő leszedésem... Most ezekkel mi lesz akkor? tömni kell őket?

2020. febr. 17. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!