Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Húzták már bölcsesség fogatokat?

Húzták már bölcsesség fogatokat?

Figyelt kérdés
Nekem még ki sem nőtt de ki kell húzni mert tórlódhatnak miatta a fogaim. Nagyon fáj? Bedagad utána? Meddig tart a gyógyulási idő?

2020. febr. 19. 11:11
 1/6 anonim válasza:
nekem olyan volt, h félig volt csak kibújva, fájt elmentem orvoshoz... mivel nem volt elég hely neki meg rosszul is nőtt az ìnyemet egy picit megvágták és úgy húzták ki. össze kellett varrni. nem mondanám h belehaltam , kellemetlen persze .. lüktet meg hasonlók de ez természetes .. pár nap után kiszedték a varratokat amitől nagyon féltem, de semmi komoly nem volt. mire feleszmélhettek volna hogy , már kész is voltunk. hamarosan a másikat is ki kell szedni mert az sem tud kinőni :/
2020. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindet kiszedték, 2 volt vízszintesen, az egyiket kb 5mp alatt szedték ki, a másik kb 10p volt, a felsőkre meg nem is emlékszem, úgyhogy nem lehetett nagy dolog.

A 10 percesnél volt pár napig feldagadva a fejem és szájzáram volt, de fájdalmaim ennél sem voltak

2020. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tegnap, szóval aktuális, de ez félig le volt törve, és a doki azt mondta, sima húzással ki tudja szedni, nem kell műtét. Kicsit be van dagadva, de nincs szájzáram.

Egyszer műtéttel szedtek ki egyet, ott napokig nem tudtam kinyitni a számat, és krumplipürén éltem (tej nélkül, mert azt nem szabad).

2020. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes kiszedni, ha fáj. Sajnos a fogorvosok mániája az ok nélküli fogpusztítás.
2020. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 ha torlódik miatta a teljes fogsor, és egy idő után olyan látványt nyújt, mint a düledező deszkakerítés Jóska bácsi tanyáján, akkor azért talán van értelme kiszedni, mert azt már nehezebb rendbe hozni...
2020. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont szerdán szedték ki a maradék 2 bölcsességfogamat :)


Az első kettő sima liba volt, mindkettő szépen ki volt már bújva.


Nem fájt, utána picit bedagadt, de jó fájdalomcsillapítót (Xilox) kaptam. Jó pár napig nem ettem, inni is nehezen tudtam.


Most a felső fogam oké volt, de az alsó nem bújt ki, hanem vízszintesen el volt feküdve. Nem okozott fájdalmat, de a doki javasolta az eltávolítást, mielőtt elkezdene fájni (de nagyon)


Egy másik dokinál voltam, jobban felszerelt rendelőben. A dokinak volt egy megnyugtató kisugárzása, az asszisztensek nagyon profik és kedvesek voltak :)

(előző helyen ez nem nagyon volt igaz, de végül is ott is profi munkát végeztek)


Annak ellenére, hogy most több meló volt - ki kellett bányászni az alsó fogamat - alig van bedagadva. Egyáltalán nem látszik, csak tapintva lehet észrevenni.

2020. febr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!