Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van ez a fogszabályozó...

Miért van ez a fogszabályozó mánia? Mikor indult ez be ennyire? Szerintetek nem nevetséges? 33N

Figyelt kérdés

Komolyan már mindenkinek ajálják. Régen is rengeteg volt, de mamár tonnaszámmal ajánlják szülőknek ezt a baromságot. Nekem elvileg méjharapásom van, illetve nem egyenesek a fogaim, felül befelé dőlnek....


mégsincs egy darab lyukas fogam sem.... azonban már oda jutottunk, hogy az új fogorvos, akihez szűrésre járok, nekem, 33 évesen elkezdte ajánlani hogy még "nem késő"...... najó, mondom anyád....


Nem hiszem, hogy a nem tökéletesen egyenes fogak bármiben is hozzájárulnának a szúvasodáshoz.... azonban a rossz táplálkozás tehet ilyet... én csak egy valamiben különbözöm a többiektől, hogy gyerekkoromban nem ettem cukrokat és szénhidrátokat olyan mennyiségben mint a korombeliek. a narancs volt gyerekként a kedvenc gyümölcsöm, csokoládét nem is szerettem, ellenben rengeteg nyers zöldséget és gyömölcsöt ettem gyerekként (és persze felnőttként is :) ). szerintem az egészséges táplálkozás sokkal inkább közrejátszik a fogak romlásában, mint a nem tökéletes egyenes fogak...



Ti mit gondoltok?


2020. febr. 23. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem nevetségesebb annál, hogy valaki ilyen kérdést ír ki.
2020. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy nem vagy százas... Nem, nem nevetséges, ha valaki az igényes fogsort szeretné, mai nem csak esztétikus, hanem csomó problémát is megelőz... A harapás is sokat számít.


Igwn, attól, hogy kusza a fogsor, még lehet egészéges, nme mondta senki.


Nekem volt, mert kellett, 16 éves koromig könyyörögtem anyámnak, teljesen kifordultak a metszőfogaim, mert nem fértek el. Előtte a fogsorom miatt, utána a fogszabi miatt gúnyoltak.


Szerintem meg az egy jó dolog, hogy manapság fejlődött a fogorvostudomány, egyre korszerűbb eszközök vannak. Egyre inkább van igény,az hogy neked nincs.



De ez k...rva gáz ez a kérdés... A másik, hogy nekem sem lett a fogszabályzótól huu de szabályos, sőt a bölcsességfogakat nem húzták ki és majdnem visszaállt nekem.

2020. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nevetséges nincs a fogszabályzóban. Nekem 3 évig volt, soha nem fogom megbánni. Szerintem az nevetségesebb, ha valaki megtehetné, hogy helyrerakassa fogszabályzóval, de mégsem teszi. Igénytelen. (Ha valaki nem tudja megfizetni, az teljesen más kérdés)
2020. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Csak nálunk ilyen új dolog ez :D Az USA-ban szinte minden gyerek hord/hordott fogszabályzót és aztán még felnőtt korban is sokan hordanak, illetve ott szinte mindenki kiműtteti a bölcsességfogait. És ha megnézed van értelme mert ott szinte mindenkinek gyönyörű fogsora van (természetesen a jobb helyzetben élőkre gondolok, akiknek van pénzük erre vagy a biztosításra) plusz náluk a fogselyem használata is sokkal elterjedtebb. Én gyerekként sosem hallottam 1 fogorvostól sem, hogy használni kellene fogselymet, vagy hogy egyáltalán a cukortól vagy a nem rendszeres fogmosástól lyukasak lesznek a fogaim. Csak arra az évi kötelező vizsgálatra emlékszem ahova minden évben gyomorgörccsel kellet menni az egész osztállyal, mert ugye miért is mehetne a gyerek a szüleivel hátha úgy nem lesz ennyire befosva és az irtó köcsög fogorvosra, aki 1x egy lyukas fogamat úgy kezelte, hogy nem várta meg míg hat az érzéstelenító és konkrétan az ájulás szélén voltam amikor kijöttem onnan. Akkora traumát okozva, hogy később ha kellett menni az évi vizsgálatra én beteget mondtam és azóta sem mentem fogorvoshoz, ez vagy már 8 éve, pedig kellene, de inkább rohadjon ki az összes fogam, mint hogy én fogorvoshoz menjek. Szóval ennyit a magyar fogorvoslásról, és nem én vagyok az egyedüli aki ennyire fél a fogorvostól
2020. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 ez mind nagyon érdekes, tényleg, csak a kérdés a fogszabályozásról szól :D
2020. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló, ha elolvastad a válaszom, látod, hogy az elején válaszoltam a kérdésre, hogy manapság valószínűleg azért hordanak sokkal többen fogszabályzót, mert "nyugatiasodunk". Ha nem szűrted volna le ez volt a lényege ;)
2020. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4! Egyetlen egy ilyen iskolai fogorvosi baromságra nem mentem el, ha ilyen volt hazamentem, vagy egyszerűen nem mentem be az orvoshoz... jött az intő meg a szöveg de leszartam.... oltásokat is a saját háziorvosunkhoz jártunk.
2020. febr. 23. 22:27
 8/9 anonim válasza:
100%
Más kretén kérdésed is van, vagy csak ez?
2020. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

De nagy jampi vagy

2020. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!