Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyűjtögetésről le lehet szokni?

Gyűjtögetésről le lehet szokni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előző évek alatt nagyon sok holmi össze halmozódott nálam és már alig férek el a szekrényemben. Próbáltam kidobni néhány cuccot, de még mindig sok van és olyanokból is amiket évekig nem használtam és/vagy fogok. Sok táskám lett amiket nem hordok max 2-őt, sok papír gyűlt össze firkákkal amik nem kellenek talán csak a rajzosak, könyveket is tárolgatom de úgyse olvasom őket, max a kis könyveket amiből sok van azt emléknek. Sok helyet szeretnék csinálni a szekrényemben, de nem nagyon megy. Foglalják a helyet és nagyon nem esztétikus ami fontos lenne nekem. De nehéz megszakadni tőlük. Közepes méretű dobozokban tárolok cuccokat de sokra nincs is szükségem. Hogyan kezdjem el, pakoljak mindent ami nem kell egy nagy zsákba azt le a pincébe? Mondjuk ott is zsúfolás van de még odaférnek. Napi szinten tényleg nem használom őket de valamiért ott maradnak a szekrényben. Ruhából is sok van pl: pulóverből amiket nem hordok. Mihez kezdjek? Hogy legyen kevesebb dolgom és több helyem? 22l.



2020. febr. 23. 01:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A fölösleges cuccokat add el Jófogáson!
2020. febr. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régebbi kérdés, de na. :D Amúgy nálam is gyakran előfordul ez a halmozódás, és néha észre se veszem. Átlagban a kisebb dolgoknál van így, mint például papírok, amikre írtam, de igazából kidobandóak, csak valamiért sokszor nem jutok ki odáig, hogy kidobjam őket, csak akkor, ha már van vagy ezer darab papír a földön. :D Jó, mondjuk ez rossz példa, mert nekem ilyenkor nem az a célom, hogy gyűjtögessem, csak szimplán elfeledkezek arról, hogy ki kéne dobni ezeket. :D


Amúgy menj sorba a cuccaidon, például a táskáidon. És mindegyik táskánál tedd fel magadban a kérdést. "Mikor hordtam utoljára?", "Eszembe jutott mostanában, hogy használjam ezt a táskát?" Ha a válasz nem, akkor rögtön dobd bele egy szemetes zsákba. Csináld meg ezt az összes kacattal, majd utána szimplán dobd ki a zsákot a kukába ha már hasznavehetetlen tárgyakról van szó (vagy ha nem visz rá a lélek, akkor kérj meg családtagot, vagy valami barátot), de ha jó állapotúak, akkor Jófogás vagy facebook csoportok. Gondolj arra, hogy ha eladod a dolgokat, amiket már nem használsz, akkor az abból keresett pénzből vehetsz valami újat, akár valami dekorációt, vagy gyűjtögethetsz nagyobb dologra. Szerintem jó ösztönzés az, ha kitűzöl magadnak valami célt, valami (hasznos) tárgyat, amiért úgy véled, hogy tényleg érdemes eladnod a cuccaidat. Vagy ha nem beépített szekrényről van szó, akkor add el a szekrényt. Komolyan. Add el, vegyél kisebbet, ha másféleképpen nem megy a dolgok kidobálása. Ha nincs hely a szekrényedben, előbb-utóbb úgy is ráveszed magad a dolgok szelektálására. :D

2020. máj. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!