Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 18 éves vagyok és nem vagyok...

18 éves vagyok és nem vagyok elégedett a fogaimmal. Mit tudnák ezekkel kezdeni? Kép a leírás végén.

Figyelt kérdés

Nos, én 18 éves vagyok és gyakorlatilag az összes fogam gyenge, repedezett,és egy-két helyen fehér foltok is vannak rajta. Kb 2011 óta járok fogorvoshoz rendszeresen és mindíg mosom és mindíg is mostam a fogai. Genetika által olyanok amilyenek. Szóval, kb. Vagy 100-200x voltam már fogorvosi kezelésen és egy csomó fogam tömött. Mindíg mostam és jártam fogorvoshoz, a szebb fogak reményében. Azonban már belefáradtam, hogy állandóan járnom kell és nem szépek. Azt szeretném megkérdezni, hogy olyat lehet-e csinálni, hogy kihúzatni amit szeretnék és szép fogat a helyére tenni? Csak 4 db ot szeretnék. Méghozzá felül a 4 középsőt. A két fő fogat és a mellette lévőt. Ez árban mennyi lenne ha egyáltalán ez lehetséges? Egyébként még 17 vagyok, szóval ilyen kedvezmény van esetleg a fiatalok számára? És magyarországon hol lehetne ezt megcsináltatni? A házi fogorvosomtól nem szeretném ezeket megkérdezni. Előre is köszönöm a segítséget.

Kép: [link]


2020. márc. 8. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Az esztétikai fogászati kezelések mindenhol pénzbe kerülnek.

Ha magánban jól megfizeted, biztos találsz olyat, aki megcsinálja, de normális orvos nem fog kihúzni egy ép fogat, csak azért mert nem szép.

Amúgy ha kihúzatnád őket tudd, hogy hónapokig kellene várnod bármiféle fogpótlásra.

Egyébként úgy nagyjából félmilliós tétellel számolj. Persze attól függ, milyen módon történik a pótlás.

2020. márc. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút semmi baj nincs velük. Ha a formája nem tetszik illetve zavar a jobb felső kismetsződ kis zománchibája, akkor lehet héjakat készítetni, de én abszolút nem javasolnám, illetve egy kép alapján nem is lehet megítélni, hogy mi lenne az adekvát esztétikai kezelés. Ha a fogorvosnak elmondod mit szeretnél, biztosan tud ajánlani valamit. Kihúzni nagy-nagy hiba lenne!
2020. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eleve nem húzzák ki, hanem legfeljebb lecsiszolják és koronát raknak rá.
2020. márc. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Ép egészséges fogakat nem huzigálnak ki, még kérésre sem.

2. 18 év alatt amúgy sem jön szóba az implantátum, nem csinálnak, mert nem engedélyezett.

3. Luxustermékre amúgy sincsen állami támogatás, ez a "nem tetszenek a fogaim" nagyjából pont olyan kifogás, mint a "kicsik a melleim és kérek implantátumot, de lehetőleg óccsó legyen". Kicsit gondolkodj már el, hogy mit akarsz, mielőtt hülyeségeket kérdezel.

4. Azért, mert van néhány tömésed, ami szebb is lehetne, még nem kell eljátszani a hattyú halálát. Egyáltalán nem csúnyák a fogaid, és ne gyere azzal, hogy belefáradtál, ennél sokkal komolyabb egészségügyi problémáid is lesznek, lehetnek az életben, mint az, hogy néhányszor mentél fogat tömetni, ami az átlag kellene, hogy legyen. A döntő többség nem azért nem rendelkezik ilyen gazdag fogorvosi élménnyel, mert olyan kiváló fogazattal rendelkezik, hanem mert sz*rik b ele, hogy mi van a szájában és csak akkor kopogtat a fogorvos ajtaján, ha már katasztrofális állapotok vannak a szájában, aztán megy a sírás rívás, hogy hát ő nem is tudta, hogy ekkora a baj (nem tűnt fel neki mikor tükörben nézett, hogy az összes foga szét van rohadva), meg persze pénze sincs rá, miért is lenne? Úgyhogy szedd össze magad, sokkal rosszabbnak látod a helyzetet, mint amilyen valójában és egy dolgot jegyezz meg: a saját fogaknál jobb nincsen és soha nem is lesz! Ha sikerülne is kivetetni ezeket a szép egészséges fogakat, kapsz helyettük olyanokat, amiket sokkal nehezebb tisztán tartani, amelyeknél kismértékű ínysorvadás is komoly esztétikai problémákkal fog járni. Valójában, ha ezt megléped, akkor szívatod csak igazán meg magadat, mert akkor azokkal bizonyosan el kell járnod időközönként ilyen olyan kezelésekre. Olyan nem létezik, hogy becsavarnak vmit, azt életed végéig az úgy jól is van, még mesében sem.

2020. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4.kommentelő, teljesen igazad van. Nem gondoltam át amit írtam.

2020. márc. 9. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Szép szabályos a fogad szerintem, én örülnék, ha nekem hasonló lenne. Szerintem ezekre inkább direkt/porcelán héjat lenne érdemes tenni, ahhoz nem kéne sokat lecsiszolmi a fogaidból. Az interneten vannak fotók és sokkal rosszabb eseteket is orvosolni tudták ezzel. Persze nem vagyok fogorvos, a részleteket egy fogorvos tudná elmondani. De kihúzatni butaság lenne.
2020. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is szépek a fogaid! Amit te 'nem szépnek' gondolsz, azt csak te látod, nagyítóval :) tényleg nem látom, mi lenne a problémád :) szép egészséges, fehérek, nincs lepedék, látszik, hogy gondosan ápolod.
2020. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg fogorvost megkérdezted? Ő biztosan szakszerűen elmondja, mik a lehetőségeid.
2020. márc. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!