Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi legyen a fogammal?

Mi legyen a fogammal?

Figyelt kérdés

A jobb felső 4-es fogamat már több hete kezelik gyökérkezeléssel, de nem jól reagál rá. Az ideiglenes tömés után is nagyon fájt, sőt..bedagadt az egész arcom és egy óriási tályog keletkezett az ínyemen. Elmentem egy másik fogorvoshoz, hogy húzza ki mert már nem bírtam ezt a fájdalmat. Nem húzta ki, röntgen alapján azt látta, hogy nem volt rendesen kikezelve és beletört a tű is korábban.....

Most gyógyszeres tömés van a fogamban, a duzzanat és a tályog kezd apadni. Nem tudom mitévő legyek.

A: húzassam ki?Ez lenne a legegyszerűbb, de még is csak egy elülső fogról van szó.

B: kezeltessem tovább, de mi van ha nem szűnik ez a gyulladás és a beletört tű is gondot fog okozni a jövőben?

Az egészet tetézi az, hogy a járvány miatt alig-alig van fogászati rendelés, csak SOS-ben és itt vidéken nincsenek profi rendelések. Nem húzhatom, halaszthatom a dolgot csak nem tudom melyik lenne a legjobb döntés. A doki azt mondta ha javul, akkor egy hét és véglegesen lezárja. De mi lesz a beletört tűvel és mennyi idő amíg elmúlik a fájdalom és a duzzanat?


Köszönöm a segítő válaszokat!


2020. márc. 23. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt mondta az orvos, hogy javul. Nem kellene kihúzatni.
2020. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha menthető, akkor mindenféleképpen javíttasd. csak legeslegvégső esetben húzatnám, pláne így, hogy elülső fogról van szó. De az a beletört tű az hogy történt? És még most is benne van?
2020. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!