Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi legyen ezzel a gyökérkezelt...

Mi legyen ezzel a gyökérkezelt fogammal?

Figyelt kérdés

2017 januárjában fájt nagyon a leghátsó fogam (a bölcsesség előtti), a körzetim gyökérkezelte, de az egyik gyökérbe nem tudott teljesen belemenni valamiért túl erős volt akárhogy próbálta. Mondta hogy fogselymezni kell, mert van egy kis rész ez a fog és az előtte lévő között.


Nekem ez a fogam azóta is sűrűn érzékeny, hidegre és melegre is. Valamint ha fogselymezem. Egyébként nincs vele baj.


Elmentem a város legjobb maszek dokijához, megnézte azt mondta nem lát semmi gondot, lehet a fogselymet nagyon hozzányomom, szerinte okés a fogam de egy röntgen lenne a biztos. Milyen az én szerencsém nincs nála röntgen mert most cserélik.

Adott egy másik magán doki elérhetőséget ahol megcsináltatják a röntgent és visszamehetek.


Na most nem tudom, hogy ez mennyire gáz vagy normális gyökérkezelt foggal és az biztos hogy a sugárzás nem egészséges neki. Az is lehet hogy van benne gyulladás?

Akkor nem érzékeny lenne, hanem folyton fájna? Én csak találgatok.



2018. okt. 6. 10:57
 1/7 A kérdező kommentje:
2018. okt. 6. 11:09
 2/7 anonim ***** válasza:

A röntgen nagyon fontos, érdemes megcsináltatni. Sokkal többet fog tudni az orvos is így, mint látatlanban. Igen, lehet benne gyulladás, ami kívülről nem látszik és fájdalmatlan.

A sugárzástól ne félj, egészséges szervezet évi ötször simán elviseli.

(Nem írtad, hogy férfi vagy nő vagy-e, de ha nő, akkor kismamaként tilos a fogröntgen)

2018. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a röntgen bizonyos fokig káros, viszont sokkal több előnye van a dolognak, ezért érdemes bevállalni. Gyógyszereknek is van negatív hatása, ahogy a mozgásnak is vannak veszélyei, mint minden másnak.


Ha nem jelentős a gyulladás, akkor simán tünetmentes tud maradni, mint pl. a háton lévő pattanás, amit akkor veszel észre, ha a tükörben látod.

Fognál gyulladás van, ha nem látod tisztán a gyökereket.

2018. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Na ne beszélj már hülyeségeket, hogy "a sugárzás nem egészséges neki"! Akkor a lábtörésgyanús lábadat se röntgenezteted meg, mert júj, nem egészséges! És tüdőszűrésre se mész meg majd mammográfiára? Te komolyan azt hiszed, hogy a diagnosztikai röntgen kifejezetten veszélyezteti az ember egészségét és csak az ördög ármánykodása, hogy ezt csinálják? Bízd rá magad az orvosra, csak röntgennel tudja megállapítani, hogy mi a baja a fogadnak!
2018. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Volt hogy eltörött a lábujjam, megröntgenezték majd mondták eltört nincs vele mit csinálni, oda kell kötözni a mellette lévőhöz

Majd később eltört még egy, ezzel nem mentem el, mert tudtam hogy ugyanaz a sztori.

2018. okt. 6. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
A fogad nem a lábujjad. Ezzel lehet mit kezdeni.
2018. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos.
2018. okt. 6. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!