Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen FOGSZABÁLYZÓ ez? Kép...

Milyen FOGSZABÁLYZÓ ez? Kép lenn! Milyen fajta ez pontosan, menyibe kerül maga a fogszabályzó+ a fogorvosi tevékenységek együtt?

Figyelt kérdés

[link]


Én is ilyen szép színeset szeretnék..


2010. júl. 25. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Sima fogszabályzó. Azért színes, mert általában rátesznek a fémre ilyen gumikat és ebből bármilyen színűt kérhetsz. Én pl. 6 hetente járok kontrollra, és mindig lecserélték, mostanában már nem, mert nem fér rá.

A fogszabályzóm ára másfél éve TB támogatással alul-felül 66 ezer Ft volt.

2010. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ja és mivel TB támogatott, így a kontrollért nem kell fizetni, csak a fogszabályzó készülékért.
2010. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy felragasztott tehát állandó fogszabályzó; alsóra-felsőre minimum félmillió a komplett szabályozás (TB-vel).
2010. júl. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nekem állandó kéne, magánorvoshoz szeretnék menni, 18 vok! kaphatok tb támogatást rá? nem kell nekem fél millás fogszabályzó, csak egy ilyen egyszerű és ha lehet szines :)
2010. júl. 25. 23:53
 5/14 anonim ***** válasza:
azon a pici gumik színesek, amit állandóan cserélgetnek, olyat adnak amilyen kérsz
2010. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Magánorvosnál nincs tb támogatás, körzetinél is csak 18 éven alul. Erről pont lecsúsztál. Minimum 95ezerre számolj ívenként (tehát 2x) mint a készülék díja(ez a legalapabb hagyományos fém), plusz kezelési terv, előtte totál rendbe kell rakni az egész fogsorodat, esetleg húzni, plusz havonta otthagysz olyan 7-10ezret aktiválásra, ha esetleg javítani kell a szabályozón valamit az is pénz, aztán van kezelés zárási díj is... És akkor a legolcsóbbat választottad.
2010. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Tehát kedves 2. (3.), nem feltétlenül min. fél millió, mivel én másfél éve hordom és csak 66 ezer Ft volt alul-felül.

Kedves kérdező: magánorvosnál sajnos nem tudom mennyi, csak azt, hogy nála minden kontrollnál is kell fizetni ezreket.

2010. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Orvosa válogatja, hogy mi mennyibe kerül és úgy emlékszem, hogy 18 éves kortól már nem jár mindenre támogatás ezért pl. az utánállításokért is külön fizetni kell. Ezt olvasd még át: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__29..
2010. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt nincs TB támogatás,a legtöbb magánrendelőbe elég drágán csinálják.

Ott fizetni kell azért,hogy havonta menjél és húzzon a fogszabin. A mintáért is pénzt kérnek,szóval nem lesz olcsó mulattság:)..

Nekem 16éves koromba rakták fel és alsó felső volt 99000 ft.

2010. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18 felett nincs Tb támogatás. Alatta körzetinél van.
2010. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!