Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan állapítja meg a fogorvo...

Hogyan állapítja meg a fogorvos, hogy gyökérkezelni kell-e a fogat?

Figyelt kérdés

2020. márc. 27. 20:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Röntgen,de sajnos most még azt sem csinálnak...
2020. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom :D De minden esetben látszik, hogy kell?
2020. márc. 27. 21:20
 3/12 anonim válasza:
100%
Ezt a fogorvos tudná megmondani szerintem...
2020. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az akut eset látszik röntgen nélkül is, a "kétesélyeshez" kell röntgen, de az még ugyebár nincs begyulladva. Ettől még célszerű a röntgen hogy látni lehessen menthető-e a fog vagy már a teljes gyökérzet be van gyulladva és lejebb húzódott a gyulladás - na olyankor nincs mese, húzni kell :(
2020. márc. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem tömésnek indult, de gyökérkezelés lett belőle...
2020. márc. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tömés közben is észre lehet venni, hogy a szuvas rész csak nem akar elfogyni, hiába fúrja le. Ha nagyon mélyre nyúlik, olyankor lemennek a gyökérig, magyarul gyökérkezelnek.
2020. márc. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Épp azt szeretném elkerülni, hogy csak akkor derüljön ki, mikor már fúrja. Van egy ilyen lyuk mélységét bemérő műszer nem? Azzal nem lehet biztosra megmondani?
2020. márc. 28. 05:31
 8/12 anonim válasza:
100%
Az a baj hogy most se röntgen,se fúrás,se gyökérkezelés nincs...magyarul kínlódjon otthon az ember vagy húzassa ki ami még menthető lenne...azért valami más megoldást is kitalálhattak volna...
2020. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: Nem igazán értem az aggodalmat, hiszen ha túl mély a szuvasodás, akkor mindenképpen gyökérkezelni kell. Erre nincs ráhatása az embernek...
2020. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amiatt kérdezem, mert ózonkezelést szeretnék, és azt csak max mély szuvasodásnál lehet használni. Honnan tudják, hogy csak mély lyuk van, vagy elért-e a pulpáig.
2020. márc. 28. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!