Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogíny gyulladás egyetlen fog...

Fogíny gyulladás egyetlen fog körül?

Figyelt kérdés
Januarban fogselymezes kozben bal oldalt az also két fogam között hirtelen vágás szerű fájdalmat ereztem. Megcsúszott a kezem és mélyen belevájodott az ínyembe a selyem. Utana pár nappal az adott két fog között egy fájó csík jelent meg ami nyakláncszerűen körbeöleli a fogam. Most 3 hete iszonyuan erzekeny, fájdogál de nem vérzik. Fogorvos épp hogy rápillantott es curasept gélt adott rá, pedig mondtam neki hogy 3-4 hete kezelem mar lacalut fogkrémmel, gingisol plus ecsetelovel, corsodyllal is öblögettem, volt hogy be is ecseteltem ott corsodyllal de semmi. Erre adta a curasept gélt. Egy hete kenem de semmi. Vettem mellé paradontax szajvizet napi ketszer fogmosás utan azzal öblögetek aztán a gél. Gyogyszert nem írt pedig hetek óta kínlódok. Megsebesitettem ennyire ket fog közt az ínyt hogy ennyire begyulladt hogy semmi nem huzza le? Vagy közti szuvasodásom lett és rontgenezni kéne? Most a jarvany miatt olyan nemtörődömök a fogorvosok, hogy félek zavarni hogy a curasept gel se használ. Mit javasoltok? Biztos hogy fogíny probléma ez?

2020. márc. 27. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Használd tovább a Curasept-et, vagy cserszömörcsés gél + Curasept öblögető (akut esetre a Paradontax öblögető kevés). Akut fogínygyulladásod van, nem szuvasodás, ha lement a járvány és nem múlik el egy rtg felvétel nem ártana. Antibaktériumot csak orvos tud felírni, ha nagyon-nagyon súlyosbodik a helyzet akkor menj el a háziorvoshoz antibaktériumért.
2020. márc. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenre egyedül a Gengigel gél hatott, pár nap alatt levitte a gyulladást, 1-2 hét alatt teljesen elmúlt. Elég drága, de sokáig elég és hatásos. Naponta 5-ször kell a fájó ínyt, fogat körbe bekenni.
2020. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sose volt fogíny gyulladásom, nem gondoltam hogy a fogselyem ilyen sérülést csinálhat. Akkor ha szólok a fogorvosnak hogy a Curasept gél se segített, akkor már csak antibiotikum marad? Röntgen miért javasolt?
2020. márc. 28. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!