Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő ha a járványra...

Mi a teendő ha a járványra hivatkozva lyukas, fájó bölcsességfogat nem húznak ki mondván, szünetel a szájsebészet?

Figyelt kérdés
Normális-e hogy a járvány végéig javasolják a fájdalomcsillapítók használatát?

2020. márc. 23. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Elméletileg ez sürgősségi ellátásnak minősül és ki kéne húzni.
2020. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő.
2020. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előre tudom, hogy le leszek ugatva, de kicsit gondoljatok bele a mostani helyzetbe.

Nagyon sok helyen teljes mértékben megszűnt a fogorvosi ellátás, mivel a rendelő, legyen az alapellátó vagy szakrendelő orvosa és/vagy asszisztense elmúlt 65 éves, őket pedig teljesen kivonták az ellátásból, mert veszélyeztetett korúak. Helyettes nincs, hogy volna? Hiszen azért dolgozik a szerencsétlen 70 évesen, mert nincs a helyére senki.

A kiesett emberek miatt (ez körülbelül a fogorvosok, szájsebészek negyede, harmada) a többi ellátóra szakad sokszor 3-4x nagyobb beteganyag, mint amivel eddig dolgoztak (és ami eddig is több volt az ideálisnál, hiszen emberhiány eddig is volt). Elmondom én, hogy mi történik most egy szájsebészeten: szelektálni kell a betegek között, hogy ki kap ellátást és ki nem. Mikor megjelenik egy szájüregi rákos, egy phlegmones (kezelés nélkül halálos kimenetelű) meg egy fogfájós, és csak kettőre van idő/ember/eszköz, akkor elhiheted, hogy nem a fogfájós fog bekerülni, mert a rákost azonnal műteni kell, ugyanúgy ahogy a phlegmonest is, míg a fogfájós kihúzhatja hetekig, hónapokig gyógyszerrel, ha úgy ítélik meg.


Mi a teendő? Utánanézel hol dolgoznak a környezetedben. Szájsebészetre ugyebár beutaló kell, tehát el kell menjél vagy a körzetes orvosodhoz, vagy ahhoz, aki ellátja a környéket és kérned kell beutalót (vagy lehet ő is kiveszi neked). Ezután érdeklődni, hogy hova tudsz menni. Ott pedig vagy fogadnak, vagy nem. Ha nem fogadnak, az azért van, mert ha úgy tetszik sürgősségi lista van, és előtted vannak sokkal súlyosabb állapotú betegek, akik lehet kezelés nélkül meghalnának. Mert sajnos igen, szájsebészeten vannak ilyen betegek. Nem is kevesen.

2020. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A körzetemben is szünetel a szájsebészet. Van egy szájsebészet ami tb alapús és bárki mehet beutalóval. Na most én annak a klinikának az ambuláns rendelésén voltam és ott mondták hogy hát náluk sincs most.

Sajnos a most kialakult helyzet miatt az anyagiak nem engedik meg a maszekot, bár nem tudom , hogy ők hogy dolgoznak mostanság

2020. márc. 24. 10:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Magán helyek sokan bezártak, ahol van ellátás, ott is csak sürgősség. Oda kell telefonálni a többi szájsebészetre, hogy fogadnak-e vhol. De gyorsan tedd, mert ha fogadnak is, az csak napokon belül lehetséges, épp tegnap este küldte ki a MOK fogorvosi tagozatának elnöke a szerelmes levelet, hogy megyénként (!) 1-2 sürgősségi ellátóhelyet akarnak (most azért minden 10ezer fős városra és vonzáskörzetére jut egy fogorvos). Ami azt jelenti, hogy 100ezrek maradnak ellátatlanul. Egyébként pl Romániában már úgy működik a rendszer, hogy a nagyon sürgős eseteket (tehát önmagában a fogfájást nem) látják el úgy, hogy előtte egy szűrősátorban kivizsgálják, majd pedig az ellátásért fizetni kell. Úgyhogy a magyar verje földhöz a fenekét, mert így is többet kap, még ha a fent leírt rendeletet el is fogadják, mint a környező országokban. Akinek fáj, most menjen.
2020. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Én is ebben a helyzetben vagyok, nekem pokolian fáj, nagyon látványosan eltolta már elöl a fogsoromat múlt hét hétfő óta. Nekem is gyógyszert írtak.


Hivatalosan be van tiltva az egész fogorvosi ellátás, kivéve a sürgősségi esetek. Én ezt linkelgetem mióta, de leoltottak. Sajnos ez nem "sürgős." Azt is be tudom linkelni, miaz..


[link]



Egyébként most mimden beteget elhajtanak, hétvége óta lázas is vagyok... Most olvastam, hpgy egy kislány is egy hete lázas, köhög, egy hétig nem fogadták, mert nem 65 év feletti most az életéért küzdenek kétoldali tüdőgxulladással. Emellett eltörpül, hogy fáj a fogam... Vicc.

2020. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!