Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Én hova mehetek fogorvoshoz?

Én hova mehetek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

A településen ahol élek nincs most fogorvos. A nagyvárosban körzetekre van osztva. Ebben a helyzetben én bárhova mehetek ? És itt tb alapon, "ingyen" látnak el, vagy kell fizetnem?

Vagy vidékiként csak az ügyelet maradt?


2020. ápr. 1. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvoshoz most kb. sehova nem mehetsz, sürgős eseteket kivéve.
2020. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fogfájással elvileg kötelesek fogadni. Csak nem tudom ez eseten hova mehetnék?
2020. ápr. 1. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a településeden helyben nincs fogorvos, a település ellátásért felel valaki. A háziorvosnak pl. tudnia kell, hogy hol van a területileg illetékes fogorvos. De most csak a nagyon sürgősnek tartott ellátás működik, a legtöbb beavatkozás a magánfogorvosoknak is meg van tiltva.
2020. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
úgy olvastam, hogy a fogmegtartó beavatkozásokat elvégzik. Nem szeretném kihúzatni...
2020. ápr. 1. 18:16
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Jól olvastad az akut kezeléseket ellátják - azaz nem csak húznak, hanem az elengedhetetlenül szükséges fogmegtartó kezeléseket (pl. gyökérkezelés) is elvégzik.

A fogorvosi-ellátás ugyanúgy körletekre osztott, akut esetben viszont bárhol el kell lássanak. Guglizd ki a legközelebbi ügyeltet és telefonálj oda, hogy mikor tudnak fogadni.

2020. ápr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy nem végzik el, a fogmegtartó kezelés fúrással jár, az meg veszélyes a vírus terjedése szempontjából ezért tilos. Olvasd el a kamara erre vonatkozó utasítását.
2020. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tök ellentmondásos. Elvileg a gyokerkezelest nem csinálják, de kifurjak, es idegolo tomest tehetnek bele. -igy olvastam
2020. ápr. 1. 21:26
 8/8 A kérdező kommentje:
levélben egyértelműsítik azt is, mi számít sürgős esetnek. Ilyen például friss balesetben megsérült fog ellátása – visszahelyezés, sínezés, gyógyszeres kötés, foghúzás –, gyulladás ellátása, tályog megnyitása, nyelést, légzést akadályozó idegen test eltávolítása, ficam visszahelyezése vagy frissen tört állkapocs nyugalomba helyezése, illetve bármilyen szájüregi vérzés csillapítása.
2020. ápr. 1. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!