Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek, vízszintesen nő a...

Félek, vízszintesen nő a bölcsességfogam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vettem észre hogy felül a bal oldalon jön a bölcsességfogam de sajnos nem úgy ahogy kellene... Először olyan volt mintha egy kis dudor lenne az ínyemen, aztán észrevettem hogy az egy fog... Vízszintesen nő sajnos :( Semmi fájdalmam nincs, még csak nem is kellemetlen, észre sem vettem volna. Viszont most bepánikoltam. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak?? Csak a műtét segíthet? Muszáj kihúzatni? Akkor is ha nem fáj és nem is zavar? Fogorvos vagy szájsebész fog tudni segíteni? Ha nem megyek el, lehet valami bajom később?
2020. ápr. 9. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonon konzultálj egy fogorvossal arról, hogy várhat-e ez a dolog. Ha tényleg vízszintesen nő, neki a szomszéd fognak, akkor sajnos muszáj kiszedni, különben a szomszédját is tönkreteheti. De lehet, hogy még ráér egy pár hónapot, addig nem lesz baj, ezt kéne az orvostól megkérdezned. Az is lehet, hogy igazából nem vízszintes, csak még nem látszik rendesen. Ez röntgenen fog jól látszani (esetleg ha régebbi röntgenképed van, azon is megnézheted, hogy áll a fogcsíra vagy félig kinőtt fog). Az orvos meg fogja tudni mondani, hogy most van-e röntgenre lehetőség.
2020. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg vízszintesen nő, akkor szájsebész lesz a vége.

Most még várni fognak vele szerintem, már csak a jelenlegi helyzet miatt is, de ne várd meg, míg fájni kezd. Én így veszítettem el nemcsak a bölcsességfogaimat, de két helyen a mellette lévő őrlőket is, konkrétan addig feszítette az egyiknél, míg eltört...

2020. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Panoráma képet kell majd készíttetni, azon látszani fog, hogy miről is van szó.Ha nem fáj lehet vele várni pár hónapot, de nem szabad annyiban hagyni, mert előfordulhat, hogy később tolja előre a fogakat. Tehát látni kell orvosnak. Most erre nincs igazából lehetőség.
2020. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szájsebész kiszedi

Össze fogja tolni a fogaidat

(nekem a 2 alsó nőtt így)

2020. ápr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!