Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Segítség! Tragikus állapotban...

Segítség! Tragikus állapotban vannak a fogaim, több ki van rohadva, ami ép, az is össze-vissza áll. Hogyan kezdjek hozzá a szám rendbetételéhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Nagyszüleim neveltek, akik azt sem tudták, mi az a fogmosás. Már általános iskolás voltam, amikor valamilyen fogas világnapon kaptunk ajándék fogkefét, fogkrémet, akkor mostam először fogat. Hiába vittek el fogorvosi szűrésre az osztállyal, megkaptam a kezelési papírt és nem vittek vissza a dokihoz. Ezt csak azért írtam le, hogy legyen valami képetek a hátteremről. Nagyon rosszak a fogaim: egy bal felső kisőrlőt kihúztak, a jobboldali párja kb. szét van rohadva, ahogy alul mindkét oldalon 1-1 őrlőfog. Tehát 1 teljes foghiány, 3 meg ínyig szétrohadva. Emellé a metszőfogaim össze-vissza állnak. Nagyon szeretnék én is rendes mosolyt, szinte azt sem tudom hogyan kell mosolyogni, annyira belém ivódott, hogy ezt nem szabad mutogatni.


Természetesen már nincs gond a napi fogápolással, fogat mosok, használok fogköztisztító keféket és szájvizet, de ettől még borzalmas a helyzet a számban.


Hogyan fogjak hozzá a szám rendbetételéhez és nagyjából milyen költségekkel kell számolnom? Budapesten ismertek jó szakembert, aki ilyen lehetetlen helyzeteket is vállal? Nagyon félek a fogorvosoktól ( a fájdalomtól nem, a szétrohadás is fájt), gyerekkoromban sokszor megaláztak az iskolai vizsgálatokon. Nem szeretném sem szemrehányást sem megvető pillantásokat. Nagyon mélyről jöttem és mire oda jutottam, hogy tudok magamért tenni, már sajnos késő volt. Ha beültetnek fogat, attól esetleg egyszer lehet még fogszabályzóm?


Ha van esetleg olyan, aki hasonló cipőben jár(t), szívesen venném a történetét, stratégiáját. Meg mindenkiét!


35/N



2020. ápr. 10. 13:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
500 ezer ft. Segít!meg keressel egy profi fogorvost! Elmondod olyan fogakat akarsz mint a blend a med reklámba odadod neki a pénzt . Kb félév és kész lessz.
2020. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem az 500 ezer kicsit kevésnek tűnik, egy fogbeültetés kerül ennyibe, de inkább többe :(
2020. ápr. 10. 13:12
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem maximum 1 milliobol rendbe rakják a szádat és ha nekem ilyen fogaim lennének meg 2 milliot se sajnálnák a szép mosolyért meg nemerdekelne a tortura a fájdalom semmi csak a szép mosoly.
2020. ápr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem, természetesen ideális esetben én sem sajnálnék SEMENNYI pénzt, de egyelőre a gyűjtés időszakában vagyok, ezért is szeretném tudni, hogy nagyjából mennyivel kell számolnom.
2020. ápr. 10. 13:18
 5/16 Hellmano ***** válasza:
Egy darab fog korona kb. 35 ezer ft, de már szerintem több. Amúgy én nem rakatnék koronát, hisz az előbb vagy utóbb leesik és csak a gond lesz vele újra. Szóval ilyen fél megoldás egy korona. Viszont vannak ezek a csavarral berögzítettek fogak, amelyeket hídba is lehet építeni, persze, akkor előtte ki kell húzatnod a fogaidat, amit nem akarnak megcsinálni, mert akkor utána egy ilyen végleges csavaros foggal nem kell többet menned hozzájuk, ezért ugrik a jövőbeli pénzük...ezért felfogják ajánlani, hogy ragasztanak a fogadra egy koronát, amit írtam fenn. Szóval , ha végleges és jó megoldást akarsz, akkor kihúzatni a rohadt fogakat és ilyen csavaros fogat csináltatni, mondjuk ennek darabja egy 100-as tuti van, de utána már egész életedben nem lesz vele gondod. Ha mondjuk egymás mellett 3-4 fog hiányzik, akkor egy csavarral tudnak rögzíteni ennyit, hogy ne nyúljanak az ép fogaidhoz, mert ugye ragasztásnál, ha többet rakatsz be, hídat, akkor a szélső ép fogat is beszokták vonni, ha hiny van a fogaidból, mert ugye, akkor arra ragasztják.
2020. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem több millió forinttal számolj, egy normális implantátum/db kb. 500 ezer forint. Első válaszoló nagyon el van tájolva. Az lenne a legjobb szerintem, ha elmennél legalább 3 fogorvoshoz konzultációra, ők megnéznének, és átbeszélnétek részletesen a programot, mit kell csinálni, és az árakat is elmondanák. Nem egyszerre kéne kifizetned, hanem mindig amikor mész, amit éppen megcsináltak. És csak ezután döntsd el, melyik orvoshoz kezdesz járni. A fájdalomtól nem kell félni, soha nem fogsz semmit érezni, ma már nincs fájdalom a fogászaton, maximum kellemetlenség, hogy sokat kell nyitva kell tartani a szádat, de hosszabb kezeléséknél adnak közben pihenőidőt az orvosok, ma már nagyon profi fogorvosok vannak.
2020. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért számoltok azzal, hogy implantátumok kellenek neki? Attól, hogy nagy a szuvasság, meg hiányzik a fél foga simán felépíthető tömésből. Nekem is van ilyen fogam 10 éve tökéletes... Legyökérkezelik, egy csavart raknak be és töméssel felépítik és olyan lesz, mint az eredeti. Ha menthető akkor nem kell implantátum.
2020. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Húzasd ki mindet és 4-4 implantátum és rá a koronák. Nekem 130 ezer/darab volt a csavar. Vagyis 2m-ből kilehet hozni valamit.
2020. ápr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Tölts fel képet a fogaid állapotáról.
2020. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem elég jók a fogaim, tavaly kellett egy duplán gyöKérjezekt fogban gyökértömést cserélni és inlayt kaptam bele.... kb 120k volt összesen, ha nem számolom azt, hogy 1500 forint 250 ml szájvíz, ami 2 hét alatt elfogy a gyökérkezelés 4-5 hete alatt meg heti 2 ment el belőle, utána meg ideiglenes tömés volt 1/2 évig bent
2020. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!