Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a fogszabályzó...

Mennyire fáj a fogszabályzó utáni első (pár) nap?

Figyelt kérdés
Mikor felrakják, bárhol meg lehet választani a színét?
2010. júl. 28. 06:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha fém fogszabályzód van, akkor persze, meg lehet választani a színét. :) Porcelánnál ugye azért nem, mert annak pont az a lényege, hogy ne látszódjon, úgyhogy az hülyeség is lenne.

Max. 3 napig fáj, miután felrakják. De nem olyan vészes azért. Inkább szokatlan.

Amúgy amikor felrakják, nem érzel semmit, majd utána egy jó pár órával, amikor "beindul" a folyamat. :D

Ne félj, abszolút nem rossz. Nekem is fent van már egy fél éve.

18/L

2010. júl. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azérteez igencsak emebrfüggő. Nekem például több mint egy hete van fenn és még mindig nagyon tud fájni, az evés nehézkesen megy. Szóval emberfüggő, lehet hogy neked néhány óránál többet nem is fog fájni, lehet hogy több napon keresztül is.

Azért remélem megúszod pár órával:)

2010. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónapja van fent,egyik húzásnál sem fájt.Utána se,egyedül most pár napja kezdett el kicsit fájdolgálni,de én azt a bölcsességfognak tudom be=)
2010. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bocipók ***** válasza:

Még az elején kell választani, hogy fémet szeretnél, műanyagot (milyen színűt) vagy kerámiát. Árfüggő. Minél "láthatatlanabb" annál drágább.

Egyénfüggő, mennyire fáj. Én alapvetően nem félek az orvosoktól, fogorvosoktól, nincs rossz élményem. Nem beszélhetek fájdalomról, inkább kicsit kellemetlen volt az első nap. Állításkor csak 2-3 óráig érzékenyek. Semmi különös. De egyénfüggő ki mennyire érzékeny a fájdalomra.

2010. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat(: és szerintetek milyen színű legyen? mármint inkább azt mondjátok meg, melyik amelyik nagyon riasztó? előre is köszi(:
2010. aug. 5. 18:36
 6/13 Bocipók ***** válasza:
23%

A fém az gáz.

Nekem az volt, mert akkor még minimálbéren voltam, és csak arra tudtam összekotorni a zsét.

Mai fejjel inkább gyűjtögetnék még pár hónapig és fehér színű fogszabályozót választanék, mert ronda a fém és sajnos 2 év alatt megtanultam úgy beszélni, hogy ne látszanak a fogaim.

Már levették, szép a fogsorom, de megszoktam, hogy nem artikulálok, nehogy látszanak a fogaim és emiatt állandóan visszakérdeznek, hogy mit mondtál?

Szóval szerintem minél észrevehetetlenebb változatot válassz.

Nem tudom hány éves vagy, nekem 19 évesen rakták fel, 2 évig hordtam. Mindent egybevéve így is megérte, csak figyelnek kell arra, hogy nyitott szájjal beszéljek.

Ha teheted VÁLASSZ FEHÉRET!!!!

2010. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nekem tegnap rakták fel...hú hát mit mondjak elég kellemetlen:D Nem tudok szinte semmit se enni:( És nagyon fáj is:( főleg elöl a fogaim:D szóval nem tudom hány napig fog ez tartani, de remélem hamar megszokom:D
2012. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia:D Bocsi hogy írok de az utolsó válaszoló vagyok. Most már levették és szépek lettek a fogaim:) Csak éjszakai fogszabályzót is kaptam de amúgy jó érzés végre :D
2013. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
utolsó: jaj de jó neked! nekem tegnap rakták fel. bárcsak én is ott tartanék már, hogy le kell venni. :/
2013. júl. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekem pedig most fogják felrakni:D
2013. nov. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!