Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha csak az első két fogam...

Ha csak az első két fogam ferde, mennyibe kerülne a fogszabályzó? Felülre csak.

Figyelt kérdés
Elmúltam 18,és így tudom,hogy nem támogatja a TB:S A legelső két fogam ferde,az egyik picit "ráhajlik" a másikra vagy hogy mondjam...szóval csak kicsit szét kéne húzni és tök jól befér,simán meg lehetne csinálni. Alulra nem fontos,bár ott sem szépek..de az nem látszik,és annyi pénzem nincs.Csak ott fölül nagyon zavar,rontja az önbizalmam:( Hogy lehetne ezt olcsón megoldani? És kb mennyi lenne? Ja és nagyon fontos: meddig kéne rajta lennie? Nem lehetne "hátulra" felrakni?:/
2010. márc. 31. 21:39
 1/5 anonim válasza:
100%

nos... nem akarlak megijeszteni, de a rád váró folyamat a következő: 2 fogad ki kell húzni, hogy elférjen az első kettő, továbbá az éjszakai fogszabi szart se ér és min. 3000 ft, szóval tuti nappalisat adnának ami minimum másfél év hordási idő. hátulra tutira nem lehet rakni, és egy teljes fogszabi kell majd, mert nincs olyan h csak az első kettőre raknak, ami 30000-nél kevesebbe nem kerül.

Szóval így kalkulálj...

2010. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát gondoltam,hogy vmi ilyesmi:/ Csak azért kérdeztem,hátha..

Egyébként muszáj kihúzni 2 fogamat? Csak előrébb áll az egyik,és kicsit ferdén,de elférne ott. Nem szeretném,hogy kihúzzanak fogamat:S És olyat nem lehet,hogy csak fölülre?:O Alsó nekem nem olyan fontos.

2010. ápr. 1. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:

18 év felett jóval drágább, mint amit az első válaszoló írt. Először is ha van rossz fogad, az összeset be kell tömetni előtte. Ha az a gond, hogy egymásra hajlik a két első, akkor valszeg fent 2őt ki fognak húzni. Aztán csinálnak 1 röntgenfelvételt+ mintát vesznek a fogsorodról, ami alapján meg lehet tervezni az egész folyamatot. Utána a dokival együtt kiválasztjátok a megfelelő készüléket, amit ki kell fizetni. Nekem a hagyományos fém volt, ami 150 000 Ftba került 3 éve. Ha a fogaid belső felszínére szeretnél fogszabályzót, vagy kívülre átlátszót, az sokkal drágább. Van ahol a felrakásért is fizetni kell, nálam benn volt a 150 000-ben. Aztán jön a havonta kontroll, aminek az ára orvosonként változó, nekem 2000 Ft volt, de egy ismerősöm 5000-et fizetett havonta. Ha letelt a kezelés időtartama, leveszik a készüléket (van ahol ezért is fizetni kell, nekem nem kellett, pedig magánrendelésre jártam), aztán megkapod az éjszakai fogszabályzót (amit évekig használni kell), vagy az én dokim ajánlotta, hogy tegyünk a fogaim belső felszínére egy állandó rögzítést, ami egy ívelt fém drót, fehér tömőanyaggal odaragasztva, szóval nekem most ez is van, meg az éjszakai is.

Nekem az egész kb 250 000 Ft-ból jött ki,de ebbe nem számoltam bele azt, hogy a kezelés előtti 1 évben kb fél millát otthagytunk a tömések+húzások miatt.

JA és kevés olyan fogorvos van, aki csak az egyik fogsorra teszi fel a fogszabályzót, mert úgy van az egésznek értelme, hogy mindkettőt kezeli.

2010. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem:( Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 2. 12:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen lehet részletfizetést kérni, és ha van egészségpénztári kártyád, akkor azzal is lehet fizetni. Szerintem érdemes belevágni, még akkor is, ha sokba kerül. Nem csak azért, hogy szép legyen a mosolyod. Sokkal jobban tudod tisztítani a fogaidat, ha nem fedik egymást, így később romlanak el. Nézd úgy a dolgot, hogy ez egy hosszútávú befektetés, ami majd évek múlva térül meg.
2010. ápr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!