Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek az miért nem...

Szerintetek az miért nem sürgős, ha nem műtötték ki a bölcsességfogamat márc.15 óta és már nagyon-nagyon látványosan eltolta a fogaimat?

Figyelt kérdés

Vikto, vagy Cecil fizeti a fogszabályzót? Az új májat, meg veset ki adja, mett szedjek hónapokig gyógyszert az erős fájdalomra...



Nagyon látszik. A fájdalomról nem is beszélve, volt olyan, hogy a Cataflam sem segített, legszívesebben lelőttem volna magamat kínomban.


Ez nem akut és meg van tiltva nekik márc. 17 óta. Tudom, van ahol szabályellenesen tömnek stb., de magámban sem lehetne. Szájsevlbészet meg bezárt, mind a kórház, mind a magánklinika.


2020. ápr. 26. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%

mert csak fogszabályzás, nem belehalsz, azért.

Fizetik a frászt...

2020. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
jajj, most jut eszembe, múltkor nekem itt egy okos, amikor ezt írtam, hogy milyen bunkó vagyok,hogy ezzel egyetértek :D
2020. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk van fogászati ügyelet, minden nap állnak előtte sokan sorban. Úgyhogy van ellátás. De te nem tudom, hol laksz és hol próbálkoztál.
2020. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első, de paraszt vagy! Ha neked fájna, nem így beszélnél, nem örülnél! Lazán 200-300.000 forint. Tudom, hogy nem fizetik...


A pokoli fájdalomról nem beszélve, azt hogy hogyan néz ki, elengedtem... Volt, hogy bevettem 3-at és még mindig olyan fájdalmaim voltak, mint még soha...


Plusz ugye ezek hosszú távon,tönkreteszik a vesét, meg a májat, rá van írva, hogy max. 5 nap, nem hónapok... Tönkremegy a veséd, no problem, nem korona... De szerencsére már jobb, nem kell szednem folyamat. Akkor volt egy pokoli egy hetem, pokoli fájdalommal, szerencsére tompított is a gyógyszer, sokat aludtam...


Ja és ez nem elhanyagolás, ez nem lyuk...


Sajnos falu, itt nincs. De sima fogorvossal nem sokra megyek, mert ez az íny alatt van és szájsebészeti műtét!

2020. ápr. 26. 20:54
 5/19 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy a fogászat eddig is koronavírustól függetlenül szürke zónás területe volt az egészségügynek, nem voltak letisztázva viszonyok, szabályok, igen komoly eltérések lehetnek 2 NEAK finanszírozott körzet között is például az ellátás minőségében. Tehát egy amúgy is ingoványos talajon lévő ellátórendszernek egyszer csak egyik napról a másikra közlik, hogy akkor 2 nap múlvától határozatlan ideig be kell szüntetni a munkát és csak sürgősségi eset látható el. Például egy tömés eddig sem volt sosem sürgős, tehát ez teljesen tiszta sor, ezt egyszerű elkerülni. De aztán rá egy napra kijön egy afféle "erős ajánlás", hogy a fúrást ahol csak lehet, kerüljék el. Na ez volt az a mondat, amivel teljesen össze lettek zavarva a fogorvosok, hiszen a sürgősségi esetek listájában értelemszerűen csak sürgős esetek vannak, vagyis aminek a fúrás a terápiája, ott nem kerülhető el, vagy kockáztatja azt az ember, hogy menthető fogat húz ki. Rengeteg a menthető fog, vagy a már megkezdett kezelés miatt félbehagyott lángol fel újra. Na ennek a mondatnak köszönhetően fordul elő az, hogy egyszerűen nincs 2 egyforma rendelés. Valaki teljes mértékben elhatárolódik attól, hogy fúróhoz nyúljon, más meg azt mondja, hogy más megoldás nincsen. Ugyanez a helyzet a te eseteddel is. Ami ugye komplikálódik azzal, hogy szájsebészet nincs, ez egyébként az ország több részében annak köszönhető, hogy az alapellátó/szakellátó rizikócsoportba tartozó, kivonták az ellátásból, az önkormányzatok viszont elfelejtettek helyettesítésről gondoskodni. Ugyanis ez az önkormányzat feladata lenne, megszervezni az ellátást, ha nem is helyileg (az nyilván nem kivitelezhető, eddig is azért dolgoztak sokan 65 pluszosan, mert nem volt senki a helyükre), akkor legalább a következő városban, amiről értesíteni kell természetesen a lakosságot. Ez rengeteg helyen nem valósult meg, százezrek, de lehet milliók maradtak teljesen ellátatlanul, nemhogy szakellátó, alapellátó nincs 50 kmes körzetben, azt utazgat a páciens ide oda, míg nem talál valakit. Sajnos nagyon átgondolatlan volt ez a rendelet, értem én, hogy koronavírus, de előbb kellett volna kitalálni, hogy hogyan működjön az ellátás és utána kivonni a feleslegesnek ítélt beavatkozásokat, mert most csak kapkodás van, nincs egységes működési rendszer.


Még annyit hozzátennék, hogy a fogorvosok körében sincs egyetértés, az Elefántcsonttoronyban csücsülő hűvösvölgyi magánfogorvos nyilván retteg, míg a végeken dolgozó körzeti fogorvos meg csak megvonja a vállát, mivel eddig is tbc-s cigányok fogát húzta, eddig sem érdekelte a kutyát sem, hogy van-e megfelelő felszerelése ezekhez a súlyosan fertőző emberekhez (akiknek egyébként még tbjük sincs, egyik másiknak állampolgársága se), meg majd pont egy kis köhögéstől fog megijedni.


Sajnos a kérdésedre az a válasz, hogy azért, mert nem kompetens személyek szervezték meg az ellátást eddig sem; mert nem volt előre megírva egy protokoll, hogy ilyen helyzetben mi a teendő; mert előbb hoztak meg rendeleteket és utána kezdtek el rajta gondolkodni, hogy fog-e működni; mert a helyi önkormányzatnál csücsülő kezicsókolom megfeledkezett arról, hogy neki ezzel munkája lenne és illő volna a tyúxaros falujában, kisvárosában intézkednie az ellátást illetően.

2020. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Akkor mondhatom neked kérdező, hogyha pl a fogköveket nem szedik le, akkor szuvasodni fog a fog és lehet, hogy fogpótlásig is elmegy a dolog. Viktor fizeti? Nem.
2020. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

"mivel eddig is tbc-s cigányok fogát húzta"


Nincs már TBC.

2020. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7! Nagyon tévedsz, van tbc-s beteg, nem is kevés.
2020. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És kikre veszélyes? Akiket 60 évek előtt nem oltattak. Azóta kötelező. Senkire se veszélyes max a 80 felettiekre.
2020. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

60-as évek*.


Na meg az oltásellenesek. Na de jó, hogy ezt születés után a kórházba már beadják, utána iskolába ismétlés adag. Szóval aki megkapta az nem lesz TBC-s... nagyon kevés tbc-s beteg van.

2020. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!