Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leestem a lóról és azóta...

Leestem a lóról és azóta fájnak a fogaim, illetve fehér a fogínyem, mi történt?

Figyelt kérdés
4 napja leestem a lovamról és arccal a köves földbe csapódtam. Volt rajtam kobak, de a fogamiat így sem védtem meg vele. Nem esett ki egyik sem, csak a szám szakadt szét, de az elég szépen. Agyrázkódást is kaptam, sokáig azt hittem agyvérzést is kaphatok, szédültem és elestem járás közben. Már negyedik napja nem mosok fogat mert nem tudom szétnyitni a szám, és nagyon fáj ha ennem is kell. Tegnap vettem észre, hogy a felső fogsorom felett a fogínyem elfehéredett és még mindig érzékenyek a fogaim. Ez jelezhet valami nagyobb problémát?

2020. ápr. 27. 06:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha rózsaszín helyett fehér, akkor nincs vagy elégtelen a vérellátás azon a részen. Elhal az egész rész.

Nem látott orvos?!

2020. ápr. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem mentem dokihoz. Mit lehet ez ellen tenni?
2020. ápr. 27. 06:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Szédültél is, vérellátás szegényes, vagy nincs, véleményed szerint agyrázkódásod is volt, ez minimum CT és orvos, esetleg szájsebész. Miért nem mentél orvoshoz? Ezek már neurológiai tünetek.
2020. ápr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A szüleim azt mondták a koronavírus idején az iskolafogászat sem fogad. Nem mondtam el nekik hogy leestem, mert nagyon szigorúak és eladnák a lovaim ha megtudnák. De egyedül is el tudok menni, csak elég körülményes, hogy meg ne tudják.
2020. ápr. 27. 07:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez sürgősségire vagy traumatológiára tartozik, nem iskolafogorvosra. Egészséged csak 1 van, lovaid meg lehetnek még.
2020. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az életeddel játszol. Egy dolog, hogy várhatóan az összes fogad kiesik, és kivehető lesz a mosolyod, de az agyvérés nem játék.
2020. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4 napra az esés után is lehet agyvérzést kapni?

Ismerem a tüneteit, nekem ezek nincsenek. Az esés utáni pár percben volt ingatag az egyensúlyom és azokban a percekben estem el, és csak aznap estig szédültem, azóta a fejem sem fájt. Nem lett rosszabb a látásom, nem volt hányingerem, mindkét oldalamat ugyanúgy érzem, és nem okoz nehézséget a beszéd vagy a számolás.

De ettől függetlenül kérdezem, pár napra a baleset után is lehet agyvérzést kapni?

2020. ápr. 27. 08:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt egy orvostól kell megkérdezned, én annyit tudok biztosan, hogy agyrázkódás után (ez biztosan volt neked a tünetek alapján) három nap kórházi megfigyelés van és ha minden rendben, utána egy hónapig még ugrálni sem szabad, mert ennyitől is történhet baj. Menj el orvoshoz.
2020. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Napokkal, hetekkel a baleset után is lehet bajod! El kell menned a sűrgősségire, minél hamarabb. A fehér íny azt mutatja nincs jó vérkeringésed, de lehet a fejedben sem. Elhalhat az összes fogad! Megéri? Ez nem játék! Lehet a fejedben is vérömleny. A szád szétszakadt, azt írod. Azt ki látta el? Te varrtad össze? :0
2020. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sürgősségi ellátás van, és egy ilyen balesettel illetve panaszokkal pont hogy ellátnak!
2020. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!