Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás! Vélemények?

Bölcsességfog húzás! Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A jobb felső részben kinőtt bölcsesség fogam fogják kihuzni.

Magán szajsebeszetre megyek.

Érdekelnének tapasztalatok. Jelenleg minden nap fáj, de elviselhetoen. Hogy erős gyulladasban van e azt sajnos nem tudom, majd a röntgen mutatja meg. Remélem ebben az esetben nem húzzák hanem kezelik gyógyszerrel, de ha mégis felek milyen fájdalmat fogok érezni közben.

Foghuzasban meg nem volt részem, így nagyon félek. Éreztem már tompa, nyomó lüktető fájdalmat is, erős elviselhetetlen feszítő fájdalmat is a fogamban, de a legrosszabb az volt amikor nyilal élesen. Na ettől félek hogy ilyen fájdalmat érzek majd és akkor ott ajulok el.

Akinek simán húzták a fogát teljesen érzéketlen volt vagy mégis mire számítson az ember ha fáj ha nem a húzás? Félek, segítsetek!

Köszönöm



2020. máj. 22. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem mind a 4 bölcsességfogamat kihúzták.

Ha nincs gyulladásban, nem fáj, akkor egy jó érzéstelenítéssel semmit nem fogsz érezni. Csak olyan érzés lesz, mintha a doki nyomni akarná le az állkapcsodat. Nem fáj, csak kellemetlen a tudat, hogy a szádban túrkálnak-

De nekem az egyik bölcsességfogam be volt gyulladva, és mivel kettétört, így húzni kellett. Akkor hiába kaptam 3 érzéstelenítést, nagyon fájt. Mondta is a doki, hogy gyulladásban lévő fognál nem sokat ér az érzéstelesítés. Nekem végül a fogorvos úgy húzta ki, hogy ne szendvejek tovább, hogy közvetlen a gyökér mellett nyomta az érzéstelenítést folyamatosan ami egyből hatott.

Jó tanács: Ha a doki azt mondja, hogy gyulladásban van, inkább kérj antibiotikumot, és várd meg míg meggyógyul. Utána menj kihúzatni.

2020. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a bal felsőt húzták tavaly. Gyakorlatilag abszolút nem vészes. Kapsz az ínyedbe egy érzéstelenítő injekciót, utána tényleg semmi fájdalmat nem fogsz érezni.

Nekem gyakorlarilag egy perc sem volt amíg kiszedték. Utána a helye érzékeny lesz egy darabig, egy pár napig valószínűleg a másik oldalon kell rágnod, de elmúlik az is gyorsan.

2020. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm ezt a kérdést, pont jókor jött és a válaszok is megnyugtattak valamennyire. Én július közepén terveztem, hogy bejelentkezek a fogorvosomhoz, hogy a bal alsót és felsőt kihúzza. A röntgen már megvolt márciusban, az összes bölcsességfogam rosszul nőt. :( A jobb alsó ki se nőt, se egy idegen van rajta, amihez, ha egyszer hozzá kell nyúlni, akkor félő, hogy örökre, zsibbadni fog a jobb oldalam.

Nagy fájdalmakat éltem meg 2017 decembere óta, féléves szinten, de végre vettem márciusban a bátorságot és elmentem egy röntgenre, aztán még a neheze hátra van.

Őszre terveztem, hogy megyek kihúzatni a bölcsességfogaimat. Soha nem volt baj a fogaimmal, soha nem volt foghúzásom és totálisan be vagyok már most rezelve.

Gyerekként volt fogszabályzóm, meg 3 éve fogkőeltávolításom, de semmi más.


Én még tartok attól, hogy mivel a doki a számban fog turkálni, öklendezni fogok, főleg mivel az a szívóka is a számban lesz.


Még egyszer köszi a válaszokat. :)

2020. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz nekem nem bölcsességfogat hanem rágófogat húztak alul. Be volt gyulladva de hál isten hatott az érzéstelenítő így -semmit nem éreztem nekem is ez volt a parám hogy mennyire fog fájni. Kb 1 perc kint is volt csak recsegést hallottam.
2020. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtato válaszokat! Hát míg túl nem leszek rajta biztos parázni fogok de próbálom magam nyugtatni.

Az az igazság ha a nyelvemmel odanyulok a bolcsessegfoghoz már érzem hogy irritál, és fáj az inyem fogam, és sajnos kisugarzik a mellette lévő 2 tömött rágó fogba is a fájdalom. Nyilalgat hasogat olyankor. Ezt a fájdalmat szeretném elkerulni húzás közben.

2020. máj. 23. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!