Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lüktet a fogam?

Miért lüktet a fogam?

Figyelt kérdés

A napokban voltam tömés miatt fogorvosnál. Amikor betömte, megnézte a többi fogamat is, és valamivel benyúlt az egyik fogamhoz, és azt mondta, hogy azt is tömni kell.

Nos, ettől kezdve az a fogam neki állt lüktetni (sőt azt érzem, mintha kisugározna más felé is). Nem érzékeny, nincs vele bajom csak lüktet

Hozzátartozik, hogy a bölcsességfogam is most nő, lehet attól is?



2020. jún. 8. 23:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy inkább görcsöl.. nem tudom pontosan leírni.
2020. jún. 8. 23:03
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, amiatt is lehet, főleg ha "rossz pozícióban" nő a bölcsességfogad, és nyomja a mellette lévő fogakat.
2020. jún. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Néztem itt a gyk-n, írták hogy ilyenkor lehet húzni kell, kicsit megijedtem, de hat azt csak mondta volna a fogorvos akkor.

Egyébként amikor a bölcsességfogamat megnyomom, akkor is ezt a lukteto, gorcsos erzest erzem.

2020. jún. 8. 23:09
 4/11 anonim ***** válasza:
A fog idege lehet
2020. jún. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nem feltétlen kell kihúzni, van akinek normálisan kijön, viszont van akinek nem, és állandó panaszokat okoz, na azt szokás kihúzni.
2020. jún. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kihúzás alatt nem a bölcsességfogat ertettem, hanem amelyik fogam luktet. Es attol ijedtem meg, de hat ha a fogorvosom arra azt mondta hogy tomni kell (kaptam is idopontot ra), akkor csak nem kell kihuzni.

De akkor lehet a bölcsességfog miatt lüktet

2020. jún. 8. 23:22
 7/11 anonim válasza:
0%
Mert fáj🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2020. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha lüktet, akkor lehet gyulladásban van, lehet gyökérkezelés kell majd, szerintem hívd fel a fogorvost és mondd el neki.
2020. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Mivel amikor voltam, akkor semmi problémám nem volt vele, ezért csak hónap végére kértem időpontot a tömés miatt, gondoltam az ráér.

De ma felhívom, hogy nem-e lehetne egy korábbi időpontot keresni

2020. jún. 9. 09:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gyulladásban van a fogad, és több mint valószínű, hogy szuvasodik. Ezt meg tudja oldani egy kitisztítás és tömés, de hosszú távon valószínűleg majd gyökérkezelés lesz a megoldás. Ha belpiszkált, és azóta fáj, akkor valószínűleg a gyulladás az oka, mert megpiszkálta az érzékeny területet.


Háziorvossal írass fel Dalacint. 300 mg-osat, és napi 3x1-et szedj be. Ez 2-3 nap múlva amikor telítődik vele a szervezet, akkor elkezdi kifejteni a hatását, és jó eséllyel megöli a gyulladást okozó bacikat.

2020. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!