Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után lüktet a...

Gyökérkezelés után lüktet a fogam? Valakinek volt hasonló problémája?

Figyelt kérdés

4 hete elmentem fogorvoshoz, mert fájt a fogam.

Kiderült, hogy kiesett az egyik tömésem, ami alá bementek a baktériumok és elleptek mindent, ezért gyökét kezelni kellet azt egyik fogam.

Megtörtént az 1. kezelés, zökkenő mentesen ment, majd rà 3 nappal visszamentem,mert lüktetett a fogam. Fertőtlenítették és az ideiglenes tömés helyett vattát tették bele (csak elfelejtettek szólni, hogy, hogyha kiesik akkor pótoljam.., szóval mikor kiesett én nyíltan hagytam a fogam).

A 2. kezelést már érzéstelenítést nélkül csinálják, ezért csak úgy bedugta a járat tisztító pálcát, ami iszonyatosan fájt. Erre beadott egy érzéstelenítő tűt, de azután is fájt.., ezért felírt egy antibiotikumot. Nem tudták megcsinálni a 2. járattisztítás.

2. kezelés újrapróbálása, ugyan ez, másik antibiotikum.

Mostmár elvileg le kellett volna mennie a gyulladásnak, de akkor miért van az, hogy, hogyha kiveszem a vattát (cserélni), akkor,fájdalmasan lüktet a fogam, meg ha ráharapok az is fáj (ha vatta van benne)? Ez normális ennyi idő, meg gyógyszer után?

Ledugtam a fogamba egy fogpiszkálót és mikor a végéhez ért, akkor éreztem, de nem fájt. Lehet, hogy a mellék csatornák fájnak, amikbe nem tudom beledugni a fogpiszkálót? Vagy a mellék csatornák is annyira fájnak, mint a főcsatorna és ezek szerint nem fog fájni? Vagy azért fáj, ha a vattás tömésre ráharapok, mert a vatta a mellék csatornákat is kitölti és ázok fájnak?(Egy hét múlva megyek vissza...)


2019. nov. 14. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a gond, hogy nem vették ki az összes idegszálat, nem voltak elég körültekintőek. Én is jártam így, annyira fájt a fogam, hogy 3 hétig csak fájdalomcsillapítóval tudtam aludni valamennyit. Ezután másik orvoshoz mentem vissza, aki alig tudta megmenteni a fogamat! Azt ajánlom, hogy te is keress fel másik orvost!
2019. nov. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ondjuk én nem szórkálnék le fogpiszkálót, mert az nagyon nem steril. Ha még mindig lüktet akkor annak 2 oka van- Az egyik, hogy még mindig fertőző gyulladásban van. A másik, hogy maradt ott még olyan ideg amit nem idegeltek is, és az van begyulladva. Lehet jobban jártál volna ha kihúzatod, és később pótlást csinálsz. Gyökérkezelt fog voltaképpen csak ideiglenes megoldás. Ilyenkor a fog elhalt ha kiölik az ideget, és szép lassan meg is lesz az eredménye. Rlkzed majd szürkülni, töredezni, a végeredmény mindig foghúzás
2019. nov. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!