Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhat az állkapcsom,...

Miért fájhat az állkapcsom, de a fogam nem?

Figyelt kérdés

"Karantén" alatt, kb áprilisban elkezdett fájni a fogam, és meg mertem volna esküdni, hogy lyukas. Hidegre nagyon érzékeny volt, mentolosra is. (Nem tudom, hogy el lehetett-e volna menni dokihoz, de nem mentem volna, mert van alapbetegségem.)


Ez a fogfájás elmúlt magától, már csak nagyon enyhén érzem fogmosás közben, ha ott megnyomja a fogkefe. Viszont az állkapcsom elkezdett fájni. Nem közvetlen a "kapocs", hanem picivel előtte. Magától nem fáj, csak ha azon az oldalon fekszem, vagy ott támasztom meg a fejem, ha arcot mosok. Meg persze ha megnyomom, az kegyetlen. Kicsit érzem akkor is, ha beszélek, de ilyenkor nem fáj. Megduzzadva nincs.


Mi lehet ez? Már kértem időpontot fogorvoshoz, jövő héten megyek.



2020. jún. 9. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a fájdalom annál a fogadnál jelentkezik ami fájt is?

Mert akkor valószínűleg amiatt van.

Amikor nekem fájt a fogam - szuvas volt - először csak maga a fog fájt, aztán alatta az állkapcsom is begyulladt miatta. :/

Kezelés után elmúlt, szóval semmi pánik. Ha rendbe teszik a fogat és elmúlik a gyulladás akkor elmúlik a fájdalom is.

2020. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!