Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire kell erősen szívni a...

Mennyire kell erősen szívni a gyökérkezelt fogat?

Figyelt kérdés
Mondták, hogy kell szívni, hogy jöjjön ki a genny, de ha ezt csinálom, akkor többnyire vérezni kezd az ínyem. Túl erősen csinálnám? Úgy vagyok vele, hogy ha ez kell, akkor vérezzen, még mindig jobb, mintha a foghúzás miatt kéne véreznie...

2020. jún. 10. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire csak tudod.
2020. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy pici vér szivárog belőle az nem gond, sőt jó, mert tisztul a seb. Neked kell érezni, hogy túl sok vagy sem már ahogy szívogatod.
2020. jún. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Keress másik fogorvost, már évek óta nem szokás nyitva hagyni a fogat, mert csak felulfertozodik.
2020. jún. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Továbbra is szokás nyitva hagynina fogat, nem vagy fogorvos, szóval nem kellene értelmetlen dolgot magyarázni.
2020. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
De, fogorvos vagyok. :D
2020. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg nem hagyják nyitva már. Ideiglenes gógyszeres töméseket tesznek bele, aztán később a végleges gyökértömést.
2020. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nyitva hagyták 2 évvel ezelőtt, bár végül pont egy másik fogorvosnak sikerült megmenteni, aki viszont nem hagyta nyitva. (nem vagyok fogorvos)
2020. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Így laikusként egy pici vértől nem ijednék meg, gondolom ez azt jelentheti hogy már nincs genny.

Mondjuk nekem nem hagyták nyitva pedig volt egy pici gyulladás. Gyógyszeres tömést kaptam és lelkemre kötötte az orvos, hogy ha 3 nap után is fáj, vagy kiesik az ideiglenes tömés akkor azonnal menjek vissza. Akkor ki kell tisztítani és új gyógyszeres tömést kapok.


Mi lett végül a fogaddal kedves kérdező?

2020. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már betömték, egyébként hetente kétszer jártam fertőtleníttetni, csak vattával ettem, és úgy szívtam, hogy a nyelvem vérzett a végén, de megérte, mert megmenekült. A vér pedig nem a csatornából jött, hanem a gyulladt ínyemből. Mióta nem fogselymezek minden étkezés után, az is megoldódott.
2020. júl. 23. 18:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Szuper, örülök hogy helyre jött. :)
2020. júl. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!