Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnék hozzászokni a...

Hogyan tudnék hozzászokni a szájvízhez?

Figyelt kérdés
Nagyjából 1 éve kezdtem el rendszeresen szájvizet használni. Most azon vagyok, hogy napi kétszer (reggel és este) tudjam használni, viszont a problémám az, hogy így a nap nagy részére egyszerűen elvesztem az ízérzékelésemet. Csak estére "jön vissza", de akkor se rendesen érzem őket, csak jobban mint reggel.

2020. jún. 14. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is folyamatosan használom, de soha ilyet nem tapasztaltam. Listerine-t használok, ami nem alkoholos.

Szerintem keverd egy kicsi vízzel, hogy ne legyen annyira "erős".

2020. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is Listerine-t használok. Ha este csinálom, akkor reggelre már normálisan érzem az ízeket.

A vízzel való keverés jó ötlet, de nem tudom mennyire változtat a hatékonyságán. Mindenesetre egy próbát megér.

2020. jún. 14. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a fogorvosom egyenesen megtiltotta a szájvíz használatát, állítólag nagyon káros, ha rendszeresen használod.

Elősegíti a fogak elszíneződését, és felborulhat miattuk a szájüregi baktériumflóra. Nem csoda, hogy még az ízeket sem érzed rendesen miatta. Akkor érdemes csak használni, ha mondjuk ínygyulladásod van, vagy más probléma, ami miatt nem lehet fogkefével fogat mosni.

Nem is értem, miért használod rendszeresen?

2020. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fogorvosom ajánlotta, mert annyira be volt gyulladva az ínyem, hogy tömni se tudott.
2020. jún. 23. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Addig oké, amíg be van gyulladva, más megoldás híján. Na de azóta is folyamatosan használod? Ezt nem mondta a fogorvos, hogy nem kéne? Fogat mosol még emellett, vagy csak szájvizet használsz?
2020. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is folyamatosan kell használnom. Sok a pótolt fogam, ha pedig korona van a fogon, sokkal hajlamosabb az ínysorvadásra. Használom reggel és este, de én vízzel hígítom. Kb. fele víz, fele szájvíz. 4-5 havonta megyek fogorvoshoz, ilyenkor átnézi és leszedi a fogkövet, mert nagyon hajlamos vagyok rá, valamint fehéríti a fogam, mert a szájvíz valóban színezi, legyen szó akármelyikről.
2020. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!