Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hiába ápolom a fogaim, mégis...

Hiába ápolom a fogaim, mégis nagyon rosszak állapotban vannak. Mitől romlik ennyire?

Figyelt kérdés

Napi szinten mosok fogat (sensodyne - elmex) , étkezés után szájvízet használok vagy rágózom. Vitaminokat szedek.

Alul szinte az összes fogam szuvas, vagy lyukas. Szerintem nem menthetetlen, majd kiderül. Felül szerencsére csak 1 vagy 2 rosszabb állapotú van. Semmelyik fogam nem fáj, nem érzékeny hidegre-melegre, ezért nem vettem észre, hogy ilyen rossz állapotban vannak. Nagyon ritkán nézettem át a fogiamat sajnos.

Alsó fogaim össze-vissza állnak, nehezebb sajnos tisztítani, többször futok neki, ha látok még lepedéket. 19-20 éves koromig nagyon elhanyagoltam a szájápolást, rengeteg cukros- szénsavas italt, ételt fogyasztottam.

Utóbbi egy évben romlottak el ennyire, tavalyi vizsgálat során csak egy lyukas fogam volt, amit be is tömtek. Fogorvosom szerint, nagyon vékony volt a zomancréteg a fogaimon.

Apámat életemben nem láttam fogat mosni, mégis csak most hullottak ki a fogai, anyámnak 30 éves korára pedig már alig volt ép foga, csomó pedig hiányzott.

Tudom, ez teljes mértékben az én hibám, korábbi elhanyagolt állapot miatt.

Nagyon bosszant a dolog, de meg kell csináltatnom.

Június 30.-ra kaptam időpontot magánrendelésre, SZTK-s időpont csak augusztusra lett volna.

Mit tudnék még csinálni, hogy ne ilyen ütemben menjenek tönkre a fogaim???


2020. jún. 21. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

"19-20 éves koromig nagyon elhanyagoltam a szájápolást"

Itt a gond, itt vékonyodott el a fogadon a zománc,ami sajnos visszafordithatatlan

De lehet, hogy anyai ágról is genetikailag rosszak a fogaid

Tarts kalciumkúrákat (de ne szedd állandóan) és kezdj el gyűjteni beépithető fogakra amiket szájsebész beültet majd felpattintják felcsavarozzák rá a műfogat

Olyan lesz mintha igazi fogad lenne de viszont sokba kerül, főleg egy egész fogsor pótlása

2020. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Calcitrio tablettát 60 darabos kiszerelésben az egy kúra

A benne lévő kalcium beépül a csontokba, a K2 vitamin pedig elősegiti, hogy minél több kalcium épüljön be

Sokkal jobb termék (bár drágább is) mint a hülyére reklámozott régi Calcium Sandoz pezsgőtabletta

2020. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindkét oldalon lévő alsó hátsó örlő a legrosszabb állapotuak. Többi viszonylag "normálisabb“ állapotban van, csak nagyon kis pontban található lyuk vagy szuvasodás.
2020. jún. 21. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Azzal a kis pontokkal még vagy egy évtizedig elélsz mire fogászati kezelésre szorul a dolog

Sajnos az őrlőfog hiánya elég nagy baj mert nem tud az ember rágni ha nincs őrlőfoga (Ha meg metszőfogad nincs akkor meg beszélni nem tudsz)

100.000 Ft körül van egy beépithető becsavarozható műfog/db a magánfogorvosnál, érdeklődj az árakról

2020. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az árakkal, rengeteg weboldalt átnéztem a témában, kb. hasonló árral dolgaznak, amit leírtál. Ténylegesen a bal-jobb oldali utolsó őrlők (alul, lehet fönt is) a legramatyabbak. Többit meglátásom szerint (orvosnál kiderül ☺️), "csak" kisebb-nagyobb esztétikai beavatkozás szükséges.

Keret van rá, csak nem a legjobb érzés szembesülni 28 évesen azzal, hogy ennyi hibás fogam van és valószínűleg nem fog javulni a helyzet.

2020. jún. 21. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, olyanok ma már a műfogak, hogy meg se látszik, hogy nem az igazi

Ráadásul nem kell többet a szuvasodástól tartanod

2020. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Philips sonicare ultrahangos fogkefe csodát tesz, sokkal jobban tisztit, egy próbát meger
2020. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!