Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen állapotban vannak a...

Milyen állapotban vannak a fogad? Jársz rendszeresen fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Sajnos én évekig nem jártam, aminek most iszom meg a levét. Volt még valaki úgy,hogy későn ment el fogorvoshoz amikor már több fogat kell húzni, tömni stb.
2019. márc. 5. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Bezony 8at húzott 9et pótolt.

Nem nem fájt és utánna sem.

"Végig altatásba voltam"

2019. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

8 évet hagytam ki a legutóbbi ellenőrzés óta és így is csak a fogköveimet kellett leszedni.

Szóval nem, nem járok rendszeresen fogorvoshoz, de soha semmi baja nem is volt a fogaimnak. A lyukas fogat hírből sem ismerem.

Jó géneket örököltem. Nagymamám 91 évesen halt meg, teljes, hiánytalan fogsorral.

2019. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Én sajnos nagyon megszenvedtem, mert gyerekkoromban, a 80-as években még nem foglalkoztak ennyit a fogápolással. Évtizedekig rosszul mostam fogat, rövid ideig, a nyelvemről sem súrolram le a lepedéket soha, inkább ettem a Gabi fogkrémet. Felnőttként mentem el fogászatra, renfeteg fogkő, sok lyukas fog, hosszú hetek alatt rendbehozták. Onnantól évente járok. Elektromos fogkefém van, szájzuhanyom, mániákusan mosom a fogaim és vigyázok. Mégis elkezdett vérezni az ínyem, erre kiderült, az íny kezd leválni a fognyakról, ezért az íny alatt tele van fogkővel. Basszus, parodontológia, most oda járok kezelésre, mert ha ezt nem rakják rendbe, elkezdenek meglazulni a fogaim és úgy fogok kinézni, mint a Mónika show törzsközönsége.
2019. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

2017-ben raktak fel fogszabályzót, előtte az összes lyukas fogam rendbe kellett tenni (2 vagy 3 volt) Fogszabályzás alatt rendszeresen jártam ugye dokihoz, decemberben aztán lekerült. Ebben a hónapban megyek tömést cseréltetni, meg ellenőriztetni, aztán utána 0,5-1 évente.

(Sajnos nagyon könnyen romlanak a fogaim, bár a doktornő szerint a szájhigiéniám jó, a lyukak,egyéb problémák mindig kezelve voltak)

2019. márc. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Nekem a keresztharapásom miatt mentek tönkre a fogaim illetve a terhességek alatt/után. SZTK-ba jártam ahol nem sokat segítettek a fogaimon így most magánhoz járok. Most 4 porcelánra várok holnap teszik fel. megvannak a fogaim de letöredeztek így esztétikai okokból muszáj feltenni.
2019. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon rosszban, 11et húztak már, ebből 9 pótolva lett pár hete, rengeteget járok fogorvoshoz, mert mindig van valami gond, ciszták jönnek újra és újra, sorra kell gyökérkezelni őket stb
2019. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem jó állapotban vannak, 3 pici tömésem van, de ebből kettő volt szuvasodás miatt, mivel van egy kis zománcfejlődési hibám, ami érinti az egyik elülső fogamat is és azt a fogorvosom szépen megcsinálta töméssel. Hátul is van, de ott nem látszódik. Azt mondta az orvosom, hogy ezzel a rendellenességgel pont, hogy hajlamom van szuvasodásra, érdekes, hogy nem nagyon lett 26 év alatt, de azt mondta, hogy sok köze van ahhoz, hogy gyerekkoromban szomjoltás céljából vizet ittam, nem Kubut vagy teát, nem nagyon volt otthon semmilyen édesség sem és azért a fogmosásra is mindig odafigyeltünk. Félévente mindig megpróbálok elmenni ellenőrzésre, de szeretek is menni, ha az ember nem rossz híreket hall, hanem csupa szépet és jót, még dicsérik is, akkor azért nem olyan terhes elmenni.
2019. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én mindenkinek zöld kezet adtam nemtudom ki pontozta le a válaszokat
2019. márc. 6. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!