Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elmozdulhatnak a fogaim, ha...

Elmozdulhatnak a fogaim, ha már kinőtt az összes?

Figyelt kérdés

Volt fogszabályozóm régen, lekerült, és évekkel később (most) elkezdte nyomni a bölcsességfogam (szerintem) a fogsorom.


Így ki lett operálva a fog, tehát most már az összes fogam kint van, a helyén áll. Az operálás előtt 4 hónappal készítettem röntgen felvételt a fogsoromról. A szájsebész nem kért frisset, és szerinte nem a növekvő bölcsességfog miatt kezdtek újra torlódni a fogaim.


De ha nem az nyomta el a fogaim, akkor mi miatt mozognak? Az összes fogam kint van.



2020. jún. 26. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig el szoktak ismerni, hogy az okozhatja. Persze illett volna ugy tervezni. En 20 eves koromban kezdtem bele. Harom bolcsessegfogam kint volt, a negyediket a rontgen mutatta, hogy rendellenesen nott. Elore szolt az orvos, hogy ha Isten ne adja noni kezdene, akkor ki kell operalni, mert ossze fogja torlaszolni a fogaimat.

Tehat igy is lett.

Azt is tudtam, hogy evtizedek alatt elorebb torekszenek a fogak, de lassan.

Sajnalom nagyon.

2020. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Es persze azt az ejszakai rogzito ivet utana szorgalmasan kellett viselni, hiszen az stabilizalta.
2020. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Picit régi a kérdés, de azt azért meg szeretném kérdezni:

Nincs éjszakai fogszabályzód? Nekem is adtak, pont azért hogy amíg növekedésben vagyok, ne mozduljanak el a fogaim mert most könnyen visszaállhatnak az eredeti állapotukba.

2020. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!