Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után?

Gyökérkezelés után?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogászaton, és gyökérkezeltek. Kaptam két érzéstelenítőt, azóta zsibbad a szám, meddig fog zsibbadni? De hallottam egy olyan rémhírt, hogy mivel a gyökeret eltávolítják, így elhal a fog, később hamarabb elrohadhat. Ez igaz? Ha igen mennyi idő után? Mit lehet tenni ellene? Az orvos ideiglenes tömést tett be, mondta, hogy 2 óra után egyek, és próbáljak meg nem elől rágni-2.fogamat kezelték-de hogy ne rágjak elől? Hát ott harapok. Július 13-án megyek vissza az orvoshoz, de ha kiesik a tömés, nagyon fájni fog? Ha kiesik menjek azonnal orvoshoz, akár ügyeletre is?

Most jelenleg semmi változást nem látok külsőleg a fogamon, de látszódni fog? Illetve fogkőelvávolítást szeretnék a későbbiekben, ez lehetséges? És majd ezután fogszabályzót, ezt engedjem el, vagy ez nem baj, így is lehet majd?


Azért itt teszem fel a kérdéseket, mert kicsit féltem még elmenni is és örültem, hogy végre végeztem.


2020. jún. 26. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A zsibbadás eltart jó pár óráig. Nem a gyökeret távolitják el, hanem az ideget a gyökérböl és ezért hal el a fog, de nem rohad el. 10-15 év után lehet, gogy koronát kell rárakni, mert eltörhet, de sok embernek tovább is gond nélkul megmarad hibátlanul. Nem tudsz tenni ellene.

Az ételt vágd fel darabokra, és akkor nem kell elöl harapni. Nem valószinü , hogy kiesik a tömés(bár minden megtörténhet). Amúgy meg nem fája gyökérkezelt fog, mivel nincs benne ideg.

Egyenlöre nem is fog látszódni semmi a fogadon. Fogköeltávolitással nem lesz baj, szerintem a fogszabályozással sem.

2020. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Közbe leesett egy darabka a tömésből, akkor nem kell visszamenni, ha kiesik az egész?

Meddig egyek úgy, hogy darabolom az ételt?

A koronát a saját fogra rakjak igaz? Az az, ami segít, hogy ne essen ki? Azért fizetni kell?

Fogat moshatok most este? Vagy inkább csak holnap?

2020. jún. 26. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Moshatsz. Ha késik akkor se lesz bazi nagy probléma. Az ideiglenes tömés egy képlékeny anyag.
2020. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A koronát a saját fogra rakják. Lecsiszolják a fogad és arra ráragasztják. A koronáért fizetni kell igen, de azt nem kell most egyböl megcsináltati. Majd ha aktuális lesz.
2020. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A végleges tömés már nem ilyen képlékeny, az nem fog kiesni, a koronát azért teszik fel majd, hogy megerősítse a fogat, ne törjön le. Ameddig nincs rajta a korona, addig ne harapj az ételbe, késsel vágd fel a falatokat, vagy puha ételeket egyél.
2020. jún. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelt fog egy idő után /pár év/ elszíneződik. Nekem, látható helyen van. Most fognak rá koronát rakni.
2020. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/6

Neked mennyi idő után színeződött el?

2020. jún. 29. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Viszonylag sokáig bírta 5-7 év. Most viszont, már picit látni. Ezért rakatok porcelán koronát.
2020. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!