Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Holnap gyökérkezelésre megyek....

Holnap gyökérkezelésre megyek. Mennyire van okom félni ettől? Mennyire fog ez fájni? Mennyi ideig fog tartani? Mik a következményei?

Figyelt kérdés

Holnap megyek a fogorvoshoz gyökérkezelésre, de nem tudom mire számítsak. Miből áll ez? Mennyire fájdalmas? Mennyi ideig tart? Mik a következményei? Mi fog történni? Mekkora az esély arra, hogy valami félresikerül?


Egyelőre eléggé félek tőle - szerencsére a fogam nem fáj, pont az a cél, hogy a jövőben se fájjon.



2020. jún. 30. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Nagyon fog fájni
Kicsit fog fájni
Az érzéstelenítő fog fájni, utána a többi nem
De bizony a többi és még utólag is
Extrém mértékű fájdalom lesz, amihez képest a fogfájás semmi
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az érzéstelenítőnél fogd érezni a szúrást, kb 5 percet vár, addigra már elzsibbad.

A korona tetejét levágja, tűkkel kitisztítja a gyökércsatornákat, majd valamilyen anyaggal feltölti, gondolom, hogy ne legyen üreges, majd rá a tömés.

kb 20 percet vesz igénybe.

Én is nemrég voltam, pici lyuk volt a fogamon, és fájt, viszont nem szerettem volna elveszteni emiatt a fogam.

2020. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.


Az enyémen nagyobb lyuk van - de még nem a végzetes kategória. Fájni nem fáj a fogam - egyszer fájt csak, pár másodpercig - na akkor döntöttem el, hogy nem várom meg, hogy fájjon és az kergessen be, mikor már aludni sem tudok ettől. Ígyse-úgyse úszom meg, hát essek túl rajta holnap.


Csak tudnám mitől félek? Így leírva egyáltalán nem durva, az orvos is szakértő (nem állami mészáros), és az érzéstelenítés miatt úgysem fogom érezni - bár a félelemem egyik alapja, hogy esetleg NEM HAT majd és csak akkor derül ki, mikor már elkezdte, és akkor már nem lehet "visszacsinálni" és fájdalommal kell az egészet végigszenvedni. De ez a rémálom kategória. De egy tűszúrástól meg nem kellene félnem, oltásnál vagy vérvételnél se "parázok", most mégis miért...? Remélem az érzéstelenítés a szúrás érzését is elfeledteti majd.


De egy biztos: NAGYON felszabadult leszek holnap délután fél 4 körül. De lesz még két menetem, mert a gyökérkezelés nem "egy" kezelés, elvileg.

2020. jún. 30. 23:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell félni! Nekem tegnap történt a beavatkozás. Érzéstelenítő és utána semmit nem érzel.
2020. júl. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!