Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szeretnék fogszabályzót, a...

Szeretnék fogszabályzót, a felső elülső fogaimra, hogy néz ki a folyamat? Meddig kell viseljem?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Tehát maga a folyamat hogy néz ki? Elmegyek a dokihoz, elmondom mit akarok és utána? Milyen gyakran kell visszamenni? Mennyire fáj a fogszabi? Mikor szokom meg? ÉS a legfontosabb, mikor vehetem le?
2020. júl. 7. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

El kell menni fogorvoshoz.


Van minimum 4 fajta fogszabi, ami neked fog kelleni funkció szempontjából, azt javasolja az orvos.


Egyébként nincs csak felső elülső fogszabályzó. Lehet az alsó fogsorra is fog kelleni, ezt orvos megmondja.


A hordási idő is függ a fogaid súlyosságától, a fogszabályzó típusától. De meglehet, hogy utána is lesz még éjszakaid, ami plusz 1-2 év. Ha nem több.


Hamar megszokod, max 2 hónap.


Elmész orvoshoz. Valószínűleg elküld röntgenre. Kiállítják a gipszmintát a röntgen alapján és kitalálják neked mi lesz jó. Majd felteszik. Mindegyik külön alkalom.


Plusz típustól függően, de általában havonta van konzultáció, vagy ivcsere.

2020. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nagyon sok mindentől függ, ezt a fogorvosod egész pontosan meg tudja mondani, de először beszélned kell vele, el kell menned röntgenre stb. A fogszabályzó az első 4-6 napban NAGYON fáj, bár ez természetesen a fogaidtól, illetve a fogszabályzó típusától is függ. Egy hét után már simán tudsz enni mindent. A levétel időpontja is nagyon sok mindentől függ, ezt is meg kell beszélned az orvosoddal. Én eleinte havonta, majd kéthavonta jártam. De ezeket a kérdéseket mind megválaszolja a fogorvosod. :)
2020. júl. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak a fogszabályzó szakorvos tudja megmondani állapotfelmérés után, hogy neked konkrétan milyen jellegű fogszabályzó ajánlott, és mennyi ideig kéne hordanod. Lehet, hogy választhatsz többféle közül, állandó, éjszakai, vagy láthatatlan (amit csak evésnél, fogmosásnál kell kivenni).

Sajnos csak 18 éves kor alatt támogatja a tb, úgyhogy párszázezer Ft-os költségre számíts. Hogy milyen gyakran kell visszamenni kontrollra, az a fogszabályzó típusától függ elsősorban. Jellemzően 6 hetente. A láthatatlan fogszabályzónál esetleg ritkábban, mert ott előre odaadják a síneket.

Lehetséges, hogy fogszabályzás előtt kell fogat húzni is, ugye nem magától torlódik, hanem mert nem fér el. Ha megvannak még a bölcsességfogaid, azok valószínűleg nem maradhatnak, de lehet, hogy nálad meg lehet oldani foghúzás nélkül, ezt is csak az orvos tudja.

A többiről sajnos nem tudok nyilatkozni, mert nincs pénzem fogszabályzóra. :(

2020. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! és meddig kell hordani? 1-2 év? :)
2020. júl. 7. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Fél év - 3 év között bármi lehetséges. :D ezt még a fogorvosod sem tudja előre megmondani. Nekem 2 évet jósoltak, de 1 év alatt rendbe tette. Viszont van akinek pont fordítva alakul. Aztán jön az éjszakai, minimum dupla annyi ideig, mint az állandó. Arra nekem pl azt mondta a fogorvosom, hogy “végtelen” ideig kell hordanom.
2020. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!