Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a fogorvos belefúr a nyelvedbe??

Figyelt kérdés
Tudom hogy szinte nulla az esélye hogy ez megtörténjen, de kíváncsi vagyok hogy mi lesz akkor ha megtörténik? Vagy nem sérül meg tőle a nyelv?

2020. júl. 12. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Felszakad a nyelv, de a nyelv nagyon gyorsan gyógyul
2020. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nèha megtörtènik amikor a pàciens a nyelvèvel egyfolytàban "dolgozik" ès hadakoznunk kell vele, h2o2- vel bekeni a doki mivel nagyon szokott vèrezni. Ha a zsibbasztò kimegy akkor egy pàr napig fàjhat mintha afta lenne. Amùgy a kezelès alatt nem vesznek èszre semmit.Ez nagyon ritkán törtènik meg, ìgy nem nulla az esèlye.
2020. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Uh ez horrorisutikusan hangzik. En egyszer mentem es firas elott az ez erzestelenito tuvel valami olyan eret talalt el az orvos hogy akkora fajdalom jarta at az egesz testemet hogy en meg olyan fajdalmat Nem ereztem, le zsibbadta es le vert a viz... nem tudom mi volt de orokre bennem maradt
2020. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos már volt olyan hogy elkaptam a fejem amikor a doki fúrta a fogam. Nem a nyelvem sérült hanem az arcom belső fele. Akkor nem fájt mert zsibbad voltam, de utána egy hétig elég kegyetlen volt. Ráadásul még jól le is szidott érte az orvos. Azóta nem ugrálok kezelés közben. :)
2020. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen történik, akkor jó eséllyel csak megkapja a fúró, ha a beteg nyelve arra jár, ahol a fogorvos fúr, így valószínűleg egy sima hámsérülés keletkezik, ami magától begyógyul. (Mint amikor gyerekkorodban lehorzsoltad a térdedet a betonon.) Csakhogy a szájban lévő sebek gyorsabban is gyógyulnak, mint a test más részén!


Erre kár ráparázni, tényleg!

2020. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy nem parázom tőle, csak kíváncsi voltam mi történik. De azért elmesélek egy vicces történetet ami kb egy hete történt. A fogorvos érzéstelenítő injekciót adott, amikor a jobb oldali felső molárison dolgozott. Kezelés után egy óra múlva már ehettem. Mivel nem éreztem a számat, azt hittem hogy a húst rágom, de valójában a szám oldalát rágtam. De olyan erős volt az érzéstelenítés hogy még akkor sem éreztem a szám oldalát, amikor már véresre volt rágva. Csak az tűnt furcsának hogy a "hús" nem rágódik össze. Sejtettem valamit, ezért megnéztem a tükörben, és egy nem túl szép látvány fogadott. Na de estére már nagyon fájt. Szerencsére két nap alatt elmúlt, de ezentúl mindig meg fogom várni míg kimegy az érzéstelenítés és majd csak akkor eszek. :)
2020. júl. 13. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva sztori. :O

Nekem mindig a lelkemre köti az orvos hogy ne egyek addig amíg zsibbadok. :)

2020. júl. 14. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!