Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik műveletet választanátok...

Melyik műveletet választanátok a fogorvosnál a helyemben? Implantálás vagy híd?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy minden hátsó fogam tejfog, és a csírahiány révén maradandó fogaim nincsenek is ott. Elöl vannak maradandó fogaim, de némelyik hegyesebb meg csúnya.

Az egyik hegyesebb fog szélesebb is, így 2 helyet is elfoglal, de pont középen helyezkedik el.


A fogorvosom a fogszabályzót javasolta erre, amivel másfél-egy év szenvedés alatt kihullana minden meglevő tejfogam (ami érettségi és egyetem között nagyon fantasztikus lenne, a fájdalmak révén), emellett pedig implantátumot javasolt a fogaimra hátulra, illetve a fogszabályzó a vastagabb fogamat oldalra húzná, ahova szintén mehetne egy implantátum.

Én viszont híddal oldanám meg személy szerint. Most, ilyen idősen nem akarnék érettségis időszakban ekkora fájdalmakat átélni, meg hát kifejezetten zavarnak ígyis a fogaim, ezért akartam minél előbbi megoldást, hogy érettségin ne a ronda fogaim miatt rontsam el - mert nekem mindig ez forog a fejemben párhuzamosan. Viszont az orvos szerint a híd nem lenne jó megoldás, mert lecsiszolnánk miatta a jó fogaimat is, és max 30 évig bírná a híd három cserével.

Én viszont nem tudok aludni, nem tudok boldog lenni így. Az implantátumtól pedig félek, látva mamámat is csonthártyagyuadással implantátumtól stb...

Nekem őszintén szólva nem is lenne Olyan időszakom, amikor tudnék implantátummal járó fájdalmakkal küszködni.. meg félek ettôl. A tejfogaimat pedig szerintem durva lenne fogszabályzóval kiszenvedni, annyi fájdalmat nem tudom, hogy tűrnék.. A híd pedig amíg bírja nekem megfelelne, hiszen lehet a tejfogaim is sokáig bírják majd.. Viszont ha most minden tejfogamat kiszenvedem a helyerol, az sem biztos, hogy az implantatumOt befogadna a helyere a szervezetem. Viszont ha 50 evesen mar nem tudnék ismét hidat cserélni, és kilökné a szervezetem az implantátumot, azzal szinten rosszul járnék.

Mit tegyek?! Nem tudok a mostani fogaimmal élni, de mindket opcio kockazatos..



2020. júl. 11. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A hiddal az a problema, hogy ahogy a doki mondta, ket fogadat is (a szomszedos fogakat) tonkre kell tenni miatta. Az implantatum pedig nem bantja egyiket sem. En is hasonlo helyzetben vagyok, nekem ki kellett huzni egy hatso fogamat, ha lekerul a fogszabalyzo rolam, akkor lesz berakatva az implant. Valamelyiket muszaj, mert elsorvadhat az iny a fog nelkul.
2020. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyebkent nem ertem, hogyan lehetne az osszes hatsofogad tejfog. En sem emlekszem egyre sem, hogy hatso fogam esett volna ki, de az meg nem azt jelenti, hogy tejfog.
2020. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De tejfog az összes fogam, ez lehetseges teljesen. Az a baj, hogy ez az implantálás felül vagy 6 fogat érint. A csírahiánytól alakul ez ki, ez van.

Es hat én 6 fogat nem akarnék ilyen idősen teleimplantálni, pláne ha még tökeletesen bírják.

És azért az más amikor fogat húznak, meg más, amikor a fogszabályzó húzza őket annyira, hogy kiessenek...

2020. júl. 11. 18:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet minden hátsó fogad tejfog, mert abból csak 2 van oldalanként. Ahogy nő a koponyád olyan 6 éves kor körül nő még ki minden oldalra 2-2 rágófog, de az már nem tejfog, hanem maradandó. Tehát ha van 4 rágófogad egy oldalon ( pl bal, alul) akkor abból 2 tuti nem tejfog.
2020. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mondom, az osszes tejfog. Ne koss bele. Az orvos, rontgen alapjan os megmondta regen is, most is, minden orvos megmondta. Nem magamtol talaltam ki, de nagyon birom, itt gyakorikerdeseken ha felteszek valami tejfogas kerdest, akkor mindenki okosabb...

van eleg bajom meg traumam jelenleg ezzel kapcsolatban is ahhoz, hogy ne legyen kedvem ezeket hallgatni.

2020. júl. 11. 18:17
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem kötök bele,csak épp van egy kisgyerekem akinél ez pont aktuális, szóval képbe vagyok. De ne húzd fel magad , árt a szépségednek 😁
2020. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem is csirahianyos a fogsorom, de ez egy fogat erint.

Egyebkent tegyuk fel, hogy tenyleg az osszes ragofogad tejfog. Akkor a hid az kidobott penz. Szerintem tejfogra nem is raknak hidat, koronat, nincs ami megtartja, nincs olyan gyokere. Azert meg, hogy kitudja mennyi ido mulva lehessen ujratervezni, mert az egyik kiesik, azert foloslegesen kidobott ido es penz. En felkeresnek masik fovorvost is a helyedben. Egy implantatum 130ezer forintnal kezdodik (mire kesz a hid, kb az is ennyi). Ez 6 fogra nem keves penz.

2020. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja es tejfogra nem tesznek fogszabalyzot.
2020. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

De, tejfogra akartak fogszabályzót tenni, sőt már a második nagyon jó orvos ugyanezt mondta. És a fogszabályzó által esnének ki. Csak tudom, hogy mit beszélek. De tényleg felhúzol, mert okoskodsz, mintha ennyire tudnád. Rakni akarnak fogszabályzót tejfogra azzal a céllal, hogy amíg elöl beállnak, addig hátul kiessenek a fogszabályzótól. Én tanácsot kértem, nem okoskodást.

Masreszt pedig nem a tejfogra tetetném a koronát/hidat, Mint azt mar leirtam, hanem a maradandó fogaimra, elölre, ahol NINCS TENFOG.

És ismetelten, de, oda akar fogszabalyzot az orvos, a tejfogakra is.. Elhiszem, hogy szerinted oda nem lehet tenni, de neki az a celja hogy kisessenek. Irtam is

2020. júl. 11. 20:29
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne légy már ilyen tapló a válaszolokkal. Ha hátul csak tejfogad van mi a phaszra akarsz te hidat rakatni, mi? A tejfog nem fogja megtargani. Max csattogos protkot tehetsz, szóval hallgass a dokidra és tetess implantátumot.
2020. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!