Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet szájzáram fogkezelés...

Lehet szájzáram fogkezelés közben?

Figyelt kérdés
Örök félelmem, hogy egyszer pont, amikor fúrják a fogam, vagy a hegyes eszközt nyomkodja a fogamba, hogy lyukas-e, akkor kapok szájzárat.
2020. júl. 12. 23:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint ez a kérdés hülyén hangzott magában, természetesen amiatt kérdezem, hogy esetleg megtörténhet, mert ugye nagyra kell tátani a számat és sokáig úgy kell tartani, szinte kiakasztott állkapocccsal. És már eléggé zsibbadnak olyankor az arcizmok.
2020. júl. 12. 23:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudtam a szájzár az, amikor nem tudod kinyitni. Pl. Bölcsességfog problémák esetén kialakulhat.

Te arra gondolsz hogy esetleg nem tudod majd becsukni? Mert ilyenről még nem hallottam. Azért kezelés közben az orvos is megáll néha, kell olykor öblíteni is. De ha úgy érzed nem bírod már nyitva tartani a szád, jelzel és az orvos pár másodpercre megáll.

2020. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, pont erre gondolok, amit írtál. Hogy egyszercsak görcsöt kapnak az állkapocs izmaim és összecsukódik izomból. (Rá a fúróra vagy a tüskére)
2020. júl. 13. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem. :) Nos, volt már jópár hosszú kezelésem, de ez nem fordult még elő, sőt ismerőseim sem említettek ilyesmit. Ettől még persze lehet de nem tartom valószínűnek, hiszen - ahogy említettem is - van lehetőség közben pihenni pár másodperceket.

Olyan viszont volt már hogy megijedtem és elrántottam a fejem vagy becsuktam a szám... nos, tapasztalatból mondom, fúróval a szádban ez nem jó ötlet. De ez nem szájzár csak pánik (az orvos szavaival élve: hiszti). :))

2020. júl. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!