Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ez tenyleg okoskod...

Szerintetek ez tenyleg okoskodas volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ez nem most tortent, hanem meg regebben, de szeretnem a velemenyeteket kerni. Rovid leszek.

Elmentem fogorvoshoz es amikor kerdezte hogy mi a bajom a fogaimmal, akkor mutattam neki hogy ez meg az a fogam faj, meg van vagy 2 amit gyokerkezelni kene. Erre beszolt az orvos, hogy ''doktorneni'' meg en fogorvosnak keszulok, vagy mit oktatom ki?


Szerintetek ez tenyleg okoskodas volt, vagy csak nem voltam szimpatikus az orvosnak?


Szerintem ebben semmi rossz nem volt, hogy nem megmondtam neki mit csinaljon, de ennyire fogyatekosnak nem kell nezni, hogy ami mar be volt tomve fogam es tovabbra is faj azt gyokerkezelni kene. Meg az elozo orvosom ezt mondta is nekem, hogy ha tovabbra is faj akkor gyokerkezeljuk. Erre en elmentem egy masikhoz.

Bunkok kimeljenek, oszinte velemenyeket kernek. Koszonom!


2020. júl. 17. 07:10
 1/8 A kérdező kommentje:
***Szerintem ebben semmi rossz nem volt, meg nem megmondtam neki mit csinaljon, de ennyire fogyatekosnak nem kell nezni, hogy nem tudom, hogy ami mar be volt tomve fogam es tovabbra is faj azt gyokerkezelni kene.
2020. júl. 17. 07:11
 2/8 anonim válasza:
76%
Könnyen lehet hogy okoskodásnak tűnt. Az orvosod nem tudhatta hogy korábban már ezt javasolták neked.
2020. júl. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De, megmondtad neki mit csináljon. Az orvosok ezt nem szeretik, joggal. Igen, okoskodás volt.
2020. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogorvosa válogatja, ki mennyire szereti, ha képben vagy a fogaiddal, nem az az általános, hogy a páciens tudja, mit kell csinálni és nem is a te dolgod azt eldönteni.

Az előzményeket elmondhattad volna, akkor jobban jött volna ki a lépés.

Nekem az előző fogorvosom, miután több, mint egy évig kezelte a fogat, azt mondta, húzni kell. Elmentem egy másikhoz, ahol már a bejelentkezéskor elmondtam, hogy gyökérkezelt fog, de nem szűnik a gyulladás, próbáljuk meg megmenteni. Ez a fajta kommunikáció szerintem célravezetőbb, ott "csak" annyi teher volt az orvos vállán, hogy ezt a fogat meg kell menteni, de hogy milyen módon éri el, mennyi idő alatt, rá volt bízva. Megmentette. De ha úgy mentem volna oda, hogy húzza ki...

2020. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Aha ertem, hat en mondtam az orvosnak hogy az elozo doki mondta.
2020. júl. 17. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
A betegek döntő többsége, ha elmondja mire gondolt, sajnos közel sincs a megoldáshoz. Nagyon gyakori, hogy megjelennek “tömítésre”, majd rámutatnak egy olyan fogra, aminek már a gyökerei is szétváltak, annyira szét van rohadva, persze mikor meghallja, hogy húzás, nem érti miért. Ugyanez, mikor nem tudja melyik fogával van baj, de a legnagyobb magabiztossággal rámutat egyre, hogy az fáj, miközben nem. Ennek a szitunak 2 kimenetele lehet: az egyik, hogy az orvos hisz a betegnek, és kezel egy alapvetően nem problémás fogat. Ez nem jelenti azt, hogy az a fog nem beteg, csak aktuálisan nem az fáj. Mi történik? A hülye fogorvos a jó fogamat kezelte/húzta ki kezdetű történet (jónak az sem jó, de mit tudja ő). A másik szitu, mikor látványosan semmi baja nincs annak a fognak, amire rámutat, és a fogorvosnak kell magyarázkodnia, hogy nem azt a fogát fogja kezelni, hanem az előtte/mögötte lévőt, ha egyáltalán van bármi olyan gond, ami könnyen detektálható és nem kell egy órát nézelődni, röntgeneket csinálni, hogy ugyan mi lehet a baj és hol. A “voltam már előtte más fogorvosnál” kezdetű történettel az a baj, hogy ez nem egy egzakt tudomány, vagyis lehet, hogy 2 fogorvos 2 különböző terápiát javasol, mert ez nagyban függ attól is, hogy neki milyen felszerelései, anyagai vannak. Ha egyáltalán a 2 vizit között nem teltek el hónapok, akár évek, mert az is előfordul, hogy bemondja, hogy 2 lyukas foga van, csak mondjuk az volt 3 éve, azóta lett még 5, és akkor jönnek a vádaskodások megint, hogy “rá akart beszélni, hogy tömessem be a jó fogam, pedig tavalyelőtt azt mondták, hogy semmi baja nincs”. Emiatt lehetnek bajosak ezek a megállapítások, az orvos reakciója nem a személyed ellen szól egyébként, csak 10-bôl 9x az ilyen páciens rosszul gondolja.
2020. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Az lenne a logikája egy fogorvosi kezelésnek, hogy a panaszokat meghallgatjuk, a pácienst kikérdezzük, a fogat megvizsgáljuk, és kitaláljuk, hogy milyen lehetőségek vannak.


Nem tudtad, nincs semmi baj, legközelebb tudni fogod!

2020. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Én is magabiztosan odamentem a fogászatra hogy két tömést szeretnék mert kiestek.

A doki azt mondta hogy ez nem a sarki kebabos ahol leadom a rendelést és már kapom is. Röntgen után kiderült hogy két gyökérkezelés lesz és még egy kisebb tömés egy olyan fogba amiről azt hittem egészséges.

Szóval igen, valahol okoskodás... Végülis nem nekünk kell ezt tudni. A Te esetedben a "nekem azt mondta az orvos hogy gyökérkezelni kell, de szeretném kikérni az Ön véleményét is" mondat vagy valami hasonló jobban hangzott volna. Már ha mindenképpen meg akartad ezt említeni.

2020. júl. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!