Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökértömés mennyire lesz...

A gyökértömés mennyire lesz kellemetlen? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelte az orvos az egyik rágófogam, azt mondta legközelebb a gyökértömés következik.

Ez csak annyi mint a rendes tömés vagy kellemetlenebb procedúrára számítsak?



2020. júl. 17. 16:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Mindenképp kellemetlen, hisz az idegcsatornákba szúrja a tűt,a fog idegvégződéséhez, és az nagyon fáj. Na meg hosszadalmas, és sokszor kell elmenni.
2020. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ja, és ne számíts procedúrára, mert egy kezelés nagyon rövid ideig tart.
2020. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos kiölte az idegeket ezáltal ki fog rohadni x év múlva , enyém 20 ev után szürkültek majd elporladtak ....
2020. júl. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%
Érzéstelenítő után is érezni fogod. Amúgy baromi kellemetlen. És hiába kezeli, hiába tömi be, az egy beteg fog. Idővel majd ki kell húzni. Tudom, mert nekem is volt gyökérkezelése, és mondta is a doki, hogy majd húzás lesz a vége. És pár éve ki is kellett húzatnom, mert hiába a kezelések, konkrétan egy idő után kezdett szétrohadni a fogam. Pedig maszekhoz jártam kezelésre. A húzást már SZTK-ban végeztettem, és vagy három órán át tartott, mert folyton töredezett a fogam a fogó miatt. Kaptam vagy három érzéstelenítőt, de ettől még úgy visítottam, mint akit nyúznak. Mert baromira fájt.
2020. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Rosszul olvastam a kérdést, gyökérkezelére gondoltam, bocs.
2020. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom miről beszélnek az előzők, én konkrétan elaludtam gyökérkezelés közben, pedig felső fogat kezeltek, amire köztudottan nehezen érzésteleníthető. Egy jó fogorvos nem okoz fájdalmat! A gyökértömés pedig már egyenesen sétagalopp, ne aggódj, kérdező!
2020. júl. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszadó. A gyökérkezelésen túl vagyok, úgy értem az idegeket kiszedte a doki a fogamból. Alaposan érzéstelenített, nem voltak erős fájdalmaim, de nagyon kellemetlen volt, szúrt, csípett, feszített.

Mivel mondta hogy már nem fogok szurit kapni a gyökértöméshez kicsit megijedtem, ezért tettem fel a kérdést. Nem tudom érzéstelenítés nélkül elképzelni az egészet. De megnyugtatott a válaszod. Köszönöm szépen. :)

2020. júl. 17. 16:47
 8/21 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: a gyökérkezelés megvolt, már csak a végleges gyökértömés hiányzik. Egyébként egy alkalom volt, igaz másfél órás, mert alaposan kitakarította a doki a gyökereket. Már csak a végleges tömésre kell visszamennem.
2020. júl. 17. 16:59
 9/21 A kérdező kommentje:
3-asnak: ha húsz évet kibír még ez a fog akkor nagyon elégedett leszek. Gyökérkezelés előtt már sokszor volt tömve, nagyon tönkre ment.
2020. júl. 17. 17:00
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Átlagosan öt-nyolc évet bírnak ki a gyökérkezelt fogak.
2020. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!