Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökértömés mennyire lesz...

A gyökértömés mennyire lesz kellemetlen? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelte az orvos az egyik rágófogam, azt mondta legközelebb a gyökértömés következik.

Ez csak annyi mint a rendes tömés vagy kellemetlenebb procedúrára számítsak?



2020. júl. 17. 16:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

6 a gyökerezés egy babazsúr a felső ínybe adott érzéstelenitő injekcióhoz képest

Kábé olyan az injekció mintha az arcodra öntenének egy pohár savat

2020. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

hm nem tudom nekem nem fájt, inkább az volt kellemetlen hogy sokáig kellett ugye nyitva tartani a szám , illetve egyszer éreztem h táncol az idegen " a fogdoki de ennyi. Sokkal rosszabbnak gondoltam, mint amilyen volt, bár igaz , én egyáltalán nem félek a fogdokitól.

De amúgy érdekes, mert voltam egyszer egy női fogdokinál aki mások szerint nagyon jó és nekem ő rettenetes volt....

nem szépen nyúlt a számhoz, hanem ilyen erőszakosan...szóval szerintem erősen fogdoki függő.

2020. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#12 Nekem átlagosnál több érzőidegem van. Plusz hiába bírom sokkal jobban a fájdalmat mint a nagytöbbség. De volt olyan gyökérkezelésem, ahhol maximális fájdalom csillapítás melledt is vagy tíz percig életem második legfájdalmasabb élménye volt, egy amúgy jó maszek dokinál. Igaz ott bevolt gyulladva a foggyökér. Egy nagyon apró, szemmel alig észre vehető lyuk keletkezett a fogamon, és úgy fertőzötött el. Röngen óriási barlangot mutatott.
2020. júl. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
11-es: már kaptam felső inybe injekciót. Fájt persze, de nem volt olyan borzalmas. Biztosan sok múlik azon hogy a doki hogyan adja be.
2020. júl. 18. 07:48
 15/21 A kérdező kommentje:

#13

Az egyik fogam nekem is olyan, hogy csak tömésre mentem és kiderült a röntgen alapján hogy gyökérkezelés lesz az is.

Én is éreztem azért a műveletet, hiába az érzéstelenítés. Bár ki lehetett bírni, nem szivesen élném át még egyszer.

2020. júl. 18. 09:00
 16/21 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Most az a kérdés foglalkoztat hogy nekem 2 bölcsesség fogam műtötték ki, furtak feszegettek vestek de egy picit se fájt, mibe más a gyökérkezelés érzése? Mitől fájhat ha a fog műtét húzás nem fáj?
2020. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
#16 - fogalmam sincs milyen a foghúzás mert nekem még sosem volt. De gyökérkezelésnél tűvel belekotor az idegekbe. Nos, az érzéstelenítés nélkül marhára fájna. Érzéstelenítés után meg akkor fáj ha rossz helyre adják a szurit vagy nem eleget adnak, vagy ha gyulladt a fog. Nekem picit be volt gyulladva ezért fájt egy kicsit az érzéstelenítés ellenére, de nem volt vészes.
2020. júl. 29. 18:59
 18/21 anonim ***** válasza:
#16 A gyökérkezelés, ha nem elhanyagoltság miatt van, akkor nem hal el az ideg. És úgy-e minden ami gyulladásban van fokozottabban fáj.
2020. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18 köszönöm a választ, most két gyulladt törött szuvas bölcsességfog műtét után elkezdtem felni a gyökérkezeléstől.

Halistennek a műtéteket meg sem éreztem pedig gyulladt volt mindkét fog. Van egy alsó 7es fogam ami tömés alá szuvasodott és a doki szerint valószínű elég a töméscsere de ha rosszabb a helyzet mint gondolja akkor gyökérkezelés. 😔

2020. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19 Szívesen.


Minnél elöbb meg kell csináltatni egy jó dokivak az ilyent.


Sok erőt hozzá!


Jobbulást és jó egészséget!

2020. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!