Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés "lezárásakor"...

Gyökérkezelés "lezárásakor" és a végső tömés elhelyezésekor szükséges érzésteleníteni?

Figyelt kérdés

Holnap megyek lezárásra és a végső tömést is megkapom. Szükség lesz-e érzéstelenítésre, hogyan készüljek?


Mikor először mentem "felnyitásra" és az első tisztításra akkor kellett.


Második és harmadik alkalommal mikor csak tisztítás meg tűkkel "piszkálás" volt, akkor nem, mert nem fájt, csak minimálisan 1-1 mozdulat. Nem is tartom szükségesnek, jobb az úgy, ha utána nem zsibbad órákig (első esetben nem volt kérdés, hogy kell és nagyon erőteljes dolog az érzéstelenítés, főleg utólag még órákig). Igaz ami igaz alig-alig éreztem valamit akkor is, pedig még akkor volt legrosszabb állapotban a fogam.


Szóval szerintetek kelleni fog, vagy nem? Én örülnék, ha nem kellene és az orvos is általában úgy áll hozzá, hogy "elkezdjük és ha nagyon nem jó, majd akkor igen", de a legutóbbi két tisztításnál/töméscserénél sem kellett, mert egyetlen pontot leszámítva semmit nem éreztem a tűkből vagy bármi másból.



2020. júl. 22. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell
2020. júl. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell.
2020. júl. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem szokott adni a doktornő, bár most szerencsém volt, hogy adott, mert nyitva maradt a fogam, még márciusban lett gyökérkezelve, jött a korona.. kiesett a tömés.. most tudtam visszamenni hozzá, csak átöblítette.. nem tudta letömni véglegesen. És szerencsém volt, hogy adott érzéstelenítőt, mert még érzéstelenítővel is iszonyatosan fájt, amikor belenyomta a tűt.
2020. júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.


Nekem ezalapján nem fog kellene, mert a tűt egyáltalán nem érzem (vagyis de érzem, hogy ottvan, de nem fáj - illetve nekem a tömés sem esett ki és 1 hete volt az utolsó átmosás/töméscsere, így az én helyzetem nem olyan speciális, mint a tied. A tiedbe beleszólt a vírus.

2020. júl. 22. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyémbe sajnos nagyon :) De jó kezekben vagyok :) És a leírtak alapján neked szerintem tuti nem fog kellenni.


3. voltam

2020. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy idepofatlankodok

Vegul kaptal erzestelenitot?

Hany alkalmas egy gyokerkezelt fog megcsinalasa? Kedden voltam akkor kezdtek el, de annyira feltem hogy eszembe se jutott megkerdezni a doktorurtol :/

2020. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# - ez eset függő. Nekem 3 alkalmas. Első alkalommal gyökérkezelés, második alkalommal gyökértömés, a harmadik alkalommal pedig megcsinálja a fog korona részének tömését. Ez megint egyén függő kinek milyen tömésre van szüksége. Mint ahogy a folyamatot az is hosszabbá teheti ha első alkalommal nem sikerül teljesen kiidegelni a fogat.
2020. aug. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!