Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tavaly gyokerkezelt fog alatt...

Tavaly gyokerkezelt fog alatt gennyes pukli?

Figyelt kérdés
Tavaly juniusba lett gyokerkezelve az also egyik 7 es fogam. Kb februarig teljesen hibatlan volt. Aztan kicsit mintha fajdogalt volna ragaskor , de nemmigazan igy nem is foglalkoztam.vele hol ereztem hol nem. Viszont aprilisra annyira megfajdult hogy nem tudtam rajta ragni. Szinte kizarolag ragaskor. Kertem idopontot fogorvoshoz. (Virus....) nem regen megrontgenezte es azt mondja hogy tokeletes a gyokertomes vegig leer. Adott antibiotikumot mondta szedjem vegig. Ha nem.javul menjek vissza. Hol fajt , hol nem. Viszong tegnap ragasnal.megint nagyon megfajdult es eszrevettem hogy az alatt a fog alatt egy nagy gennyes pukli van. Mara eltunt. Hivtam a fogorvost jovo het keddre kaptam idopontot. Ezzel mit fog kezdeni? Meg lehet menteni meg? Nem szeretnem kihuzatni...
2020. júl. 22. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Kihúzza.
2020. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tályog
2020. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
még a húzás előtt van lehetőség elvileg újból gyökérkezelni és gyökércsúcs-rezekcióra is
2020. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg addig jeget tenni rá (kívül az arcodra) és szedjem mellette nagy adag c vitamint. Ha igy se múlik el, akko valszeg húzás a vege.
2020. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem duzzadt az arcom. Nem is volt. Eltunt mara az pukli is. Most mintha mar nem is fajna szinte. A c vitamin segitene a fogon? :D ez viccesen hangzik.
2020. júl. 22. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ciszta vagy tályog lesz,jól írták előttem.

Húzás lesz belőle ,előbb,vagy utóbb .

2020. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehat akkor huzassam ki minnel elobb? Kivancsi vagyok a fogdoki mit mond...
2020. júl. 22. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az összes gyökérkezelt fogam egy idő után, 1-2 év mind letört. Ugyanilyen gennyes puklis lett, elhalt. Nem győztem vissza járkálni a dokihoz, meg a sok antibiotikum..brrr.
2020. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Talán lehet újra gyökérkezelni, de egy idő után úgyis húzás a vége.
2020. júl. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hasonló volt. Alsó 6-os. Nem lett tökéletes a gyökértömés 2x újra lett tömve és a gyulladás ferdén utattört felfelé. Gagyi röntgen ki sem mutatta. CBCT már igen. Húzás és implantátum.
2020. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!