Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom hogy gyulladt...

Honnan tudom hogy gyulladt vagy gennyes?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Húzni fogják a bölcsességfogam, de azt mondták ha gyulladt addig nem húzzák hanem kezelik.

Lehet hülye kérdés, de soha nem volt még semmilyen fog problémám, első húzásom lesz. Honnan tudom ha a fogam be van gyulladva esetleg gennyes?

Tompa fájdalom szokott lenni és enyhe nyilalás is, de az inyem nem piros, ha kicsit megnyomom vagy piszakalom a fogam az fáj. Korábban egy éjszakai fogcsikorgatasra fajdult meg úgy a fogam hogy majdnem ügyelt lett belőle. De mióta akkor elmúlt azóta erős fájdalom nem jelentkezett. Egyébként egy részben kinőtt erősen szuvas fogrol van szó.

Köszönöm



2020. máj. 24. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos tudja hogy be van gyulladva vagy sem. Ha állandóan fáj, lüktetve,esetleg fel van duzzadva az arcod, akkor lehet még gennyes is. De ha már fáj, az a gyulladástól lehet. Kell szedni rá antibiotikumot húzás előtt.
2020. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem mikor begyulladt, a mandulám is fájt, és volt egyfajta lüktető érzés. Többször visszatért ez a probléma. Mikor elmentem fogorvoshoz, ahhoz, hogy eltudják távolítani mivel ezt kértem, gyógyszert írtak fel, ami levitte először a gyulladást és utána tudták eltávolítani,tehat visszakellett mennem később.
2020. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Neked mit írtak fel gyulladasra? És levitte a gyulladast olyan mértékben hogy fájdalom mentes legyen a húzás?

2020. máj. 24. 22:29
 4/5 anonim válasza:
Fú, ha most eszembe jutna, hogy mi is volt a neve,1 éve történt az eltávolítás és sajna, nincs már meg a fejemben a neve.de ha eszembe jut megírom. :) De egyébként igen segített, azt hiszem 3 napig szedtem és utána mentem vissza úgy, hogy levitte a gyulladást. Azt tudom, hogy jó erős gyógyszer volt.
2020. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Dalacint kaptam rá, 5 napig kellett szedni, addigra lement a gyulladás és utána húzták ki a fogam.
2020. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!