Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a foghúzás tömés?

Fáj a foghúzás tömés?

Figyelt kérdés

Valaki volt már úgy h le volt törve a foga úgy hogy már azt ki sem lehet húzni? Mit csináltak vele?

Nagyon félek a fogorvostól es a fájdalomtól és nagyon sok rossz fogam van. Más is van van igy?



2020. júl. 27. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Alapból kapsz érzéstelenítőt. Tehát nem fog fájni, maximum érezni fogod. Ha jó doki csinálja, akkor simán kibírod.

Ha nem lehet kihúzni, akkor többnyire kiműtik a fogat. Amúgy, hogy sok rossz fogad van, magadnak is köszönheted! Ezért kell évente legalább 2X eljárni kontrollra!

2020. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha le van törve és már nem lehet megmenteni, akkor lehet olyan állapotban van, hogy fogóval sem fog tudni ráfogni, mert vagy nincs mire ráfogni, vagy mert már mállik szét a fog. Ilyenkor jön a szájsebészet és darabokban szedik ki, sokszor véséssel. Kapsz ugyan érzéstelenítőt, de ha így szednek ki egy fogat, az azért elég kellemetlen tud lenni, mert feszegetni kell és sokáig tarthat.


Ezzel nem elriasztani akarlak, csak jobb, ha tudod mi várhat rád, mert akkor fel tudsz készülni rá. Mindenesetre ne halaszd tovább, mert mindig több ideig vársz, annál rosszabb lesz a húzás vagy műtét.

2020. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fontos dolog kimaradt, a gyulladásra nem hat az érzéstelenítő. Ha gyulladt a fog, az bizony fájni fog. Nem úgy mintha nem lenne érzéstelenítve, de fáj.
2020. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nekem sajnos négy éve szedtek ki így gyökérkezelt fogat. Már töredezett és konkrétan majdnem három órán át vésték ki, szedték ki darabokban. Kaptam három érzéstelenítőt, de akkor is rohadtul fájt. Persze, az én hibám volt, mentem volna hamarabb. Viszont rendes volt a doki, én meg kibírtam. Kaptam rá fájdalomcsillapítót is, mikor végeztünk, azt szedtem. Enni mondjuk egy hétig alig tudtam, mert mert megsérült a szám széle, de ez még belefért.


Azóta félévente megyek fogkőleszedésre, kontrollra és semmi bajom.

2020. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet húzni,akkor is ha tövig le van törve. 2 ilyen fogamat is kiszedték műtét nélkül. Viszont egy teljes fogamat csak az íny szétvágásával lehetett kiszedni annyira ránőtt a csontra. Ott varrni is kellett.

Illetve van egy fogam ami le van törve teljesen de felépítettek rá egy komplett "fogat". Annyira picikét ki állt az ínyemből,hogy sikerült rátenni.Nem tudom milyen anyagból van de felépítette.

Nem lehet ezt így előre megmondani. Illetve azt sem fog e fájni. Volt mikor nem hatott az érzéstelenítő és úgy gyökérkezeltek,de pl amikor műtötték a szájsebészeten azt nem is éreztem.

Azt javaslom ne félj,simán meg tudják oldani. Viszont ha megvárod hogy gyulladt legyen akkor már nem fog hatni rendesen az érzéstelenítő és akkor rossz lesz.

2020. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Ha nem gyulladt a fog, akkor nem. Nekem eddig tömésem volt, azt meg se éreztem, meg feltárásos szájsebészetes cuccok lázadó bölcsességfogak miatt. Utóbbinál másfél órán át műtötték ki a jobb oldali kettőt de meg se éreztem. Az ilyen vésős-varrós dolgok is inkább utána kellemetlenek, de akkor meg venni kell be fájdalomcsillapítót és annyi.
2020. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!