Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki fogják húzni a fogam?

Ki fogják húzni a fogam?

Figyelt kérdés

Alul az egyik fogam le van törve ínyig es rettentően fáj. Alatta van egy pukli, amihez kb. hozzáérni se tudok. A fájdalomcsillapító sem használ. Ki fogják húzni, vagy mit csinálnak vele?

Nagyon félek, de két napja csak fetrengek a fájdalomtól.


2020. júl. 28. 08:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy mindig is jártam... :S

Kb. 2 éve kezdtem el, amikor új sulis fogdoki lett. Akkor mar ilyen allapotban voltak sajnos ezek a fogak.

Mondta, hogy ez lesz, a gyokerkezelesbe mar bele is mentem volna, de pont jott a covid...

Mivel koleszos vagyok, nem akartam nyaron rohangalni, ugy voltam, hogy majd jövőre.

Tudom, hogy hulyeseg volt.

2020. júl. 28. 11:56
 12/17 anonim ***** válasza:
Menj a fogászatra! Ha ki is kell húzni majd idővel pótoltatod. Nem leszel fogatlan.
2020. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi, már voltam, atkuldtek a szajsebeszetre, most ott varok.
2020. júl. 28. 13:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, basszus, egyszer van az életben saját fogad! Ezt most remélem örök életre megtanultad.

Engem már unnak a fogászaton, mert félévente megyek ha kell, ha nem, de inkább unjanak, mint hogy egyszer késő legyen.

Mi volt a szájsebészeten?

2020. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hat, megtanultam, az biztos, fájdogalnak a helyuk, de meg egyszer ilyen fajdalmat nem akarok atelni. :(


Sajnos mindkettőt ki kellett húzni, most eleg rossz igy lelkileg, mert a hátsó két fogamnak annyi. Nem is a letört gyulladt be most, hanem a mögötte lévő, de az előtte lévő gyokeren is volt valami gyulladas, de azt mondtak a hatsobol indult most ki ez az egész.

Azt mondtak, menthetetlen, teljesen szuvas mar az is, csak azert nem tort le valoszinuleg meg teljesen annak is a koronaja, mert mar reg nem ettem azon az oldalon az elotte levo fog miatt.

Szerencsere vagni nem kellett, de a fogakat tobb darabra furtak szet, ugy huztak ki. Csomo genny jott ki sajnos, ott nyomogattak a fog helyet, de msr nincs is ott a pukli.

Osszevarrtak, majd egy het mulva varratszedes lesz.


De sokkal jobb már. Majd a varratszedes utan elmegyek a fogorvoshoz megbeszelni, hogyan lehetne potolni, mert nagyon rossz igy, latszik is, meg a felso ket fogam most csak ugy "log a levegoben". Meg a tudat is, hogy ilyen fiatalon foghianyos vagyok, aaaa.


Egyebkent kellett szuloi beleegyezes.


Köszönöm mindenki válaszát!

2020. júl. 28. 21:32
 16/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy rafogott a hatsora a fogoval, le is tört a korona.
2020. júl. 28. 21:33
 17/17 anonim válasza:
Túl lettél rajta,én büszke vagyok rád! 😊 Biztos sokkal jobb most! És ezután mosd a fogad reggel este,és minden rendben lesz!
2020. júl. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!