Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok, nektek...

Fogszabályzósok, nektek történt hasonló az ínyetekkel?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe vagyok esve és el vagyok keseredve. Kicsit több, mint 1 éve hogy fent van a fogszabályzóm és rettentően tönkre vágta az ínyeimet. Lent, az első fogaim körül. Az egyiknél tökre lehúzodott az ínyem, már bemagyaráztam h biztos fogínysorvadás, a másiknál pont az ellenkezője, el kezdett jönni felfelé az ínyem 2 fogam között és konkrétan emiatt a két fogam nagyjából 60-70%-át betakarja, borzasztó. És pluszba még belülről, a nyelvem felől is ez a helyzet, hogy két fogam között el kezdett jönni felfelé és be van dagadva. Tök kivagyok, a fogszabályzós orvos semmit nem mond, hiába kérdezem, hát amiatt van mert fogszabi miatt nem lehet rendesen tisztítani stb és ha vérzik, akkor körkörösen mossam, míg el nem áll. Hát köszi, ezzel sokra megye. :(

Nem tudom egyszerűen mit csinálják, a fogaim kezdenek rendeződni, már tök jól állnak, erre totál lerontja az összképet az ínyem...

Volt vkivel hasonló? Gondolkodtam h elmegyek egy sima fogorvoshoz, h megnézze, de amíg fent van a fogszabályzó kétlem, h bármit tudna vele kezdeni. Ráadásul a neten olyat is olvastam, hogy műtéti úton kell eltávolítani azt az ínyrészt, ami el kezdett felfelé növekedni, mert az már magától nem fog a rendes formájára visszahúzódni. :(


2020. júl. 29. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Rosszul tettek fel. Nekem mutet es utana 3 het mulva ujra felraktak.
2020. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Facebookon ajánlom a fogszabályzósok klubja csoportot. Ott nagyon sokan küzdenek ezzel mint te, hátha ott valaki tud mondani okosat neked. Nekem nincs ilyen gondom vele ezért ezek a bejegyzéseket nem szoktam elolvasni.
2020. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Milyen műtét..? Nekem már 1 éve majdnem fent van és már nem kell sokáig, szóval most már nem vetetem le és vissza, kénytelen leszek kivárni a végét. Amúgy több ismerősöm jár ehhez az orvoshoz, de másnak nem volt ilyen baja. Ezek szerint én vagyok ilyen selejt. :(



#2 Köszi szépen, mindenképp csatlakozni fogok!

2020. júl. 29. 18:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagyis bocsánat majdnem 1 év 2 hónapja, szóval kicsit több, mint 1 éve.
2020. júl. 29. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a szitu, a fél fogamra ránőtt már az ínyem. Eddig is pici fogaim voltak, de most már alig látszanak... nekem azt mondta a fogorvos, hogy ez csak akkor fog elmúlni teljesen, ha majd leveszi a fogszabályzót. Persze mondta, hogy azért tisztítsam alaposabban, mert attól szokott így feldagadni. Dehát így is naponta 3-5x mosok fogat, használok szájvizet és interdentális fogkefét, plusz kenegetem Gengigel-el, de semmit nem használ :(
2020. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én is a végét járom elvileg, és nagyon zavaró h a fogaim szépek már, de a ránőtt ínyem elcsúfítja. Ha levétel után sem múlik el, akkor az én fogorvosom egy lézeres íny műtétet javasolt, de ahogy utánaolvasgattam elég félelmetesnek tűnt.
2020. júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!