Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog mellett...

Gyökérkezelt fog mellett dudor. Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban gyökérkezelték a fogam (alsó hatos). A folyamat két hete ért véget amikor megkaptam a végleges tömést. Sajnos azóta érzékeny a fogam ha ráharapok, de mivel jövő hónapban ismét mennem kell vissza másik foggal így gondoltam várok vele, addig kímélem.

Ma reggel viszont észre vettem hogy egy kemény dudor van az inyemen a fogam alatt. Látni nem igazán lehet mert egészen lent a lágy részben van, de ki lehet tapintani. Maga a pukli nem különösebben fájdalmas, de a fogam nagyon érzékeny.


Szerintetek sos kérjek korábbi időpontot? Mi baja lehet és milyen lehetséges kezelések fordulhatnak elő? Ugye nem kell kihúzni?



2020. aug. 22. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Be van gyulladva. Gyökérkezelt foggal lehet kínlódni, de előbb-utóbb úgyis begyulladna megint. Így húzták ki nekem is egy fogam. De lehet, hogy tévedek, és még menthető. Mindenképpen kérj időpontot! Minél előbb, annál jobb.
2020. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, vissza mentem. Van ott gyulladás de még nem komoly. :) a doki szerint magas lehet a tömés és túl nagy a terhelés a fogon. Mert amúgy a gyökér tömés rendben van. Vett le belőle és meglátjuk javul-e.
2020. aug. 27. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!