Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mégis mennyibe kerül a fogszab...

Mégis mennyibe kerül a fogszabályozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

24 éves srác vagyok és a felső fogsorom bal felén a szélső őrlőfog eláll a többitől számomra nagyon is látványosan és zavaróan. Kérdeztem több fogorvost is és sajnos nem húzzák ki pedig jobban szerettem volna a helyére tetetni egy normális fogat. Sajnos úgy néz ki hogy fogszabályzó fog kelleni egyetlen egy fog miatt. A kérdésem az lenne hogy egy felnőtt embernek a felső fogsorára mennyibe kerülne a fogszabályzó?Sajnos több szempontból problémás ez a fog de az egyik legnagyobb, hogy nem tudom rendesen megmosni akörül a fogam körül a hiszen a fogam belső részét szinte el sem érem. Nem is értem hogyha én akarom akkor miért nem húzzák ki. Szóval a kérdés adott. Megköszönöm ha valaki tud tájékoztató jelleggel segíteni mert minden egyes fogászat oldalán csak a ködölés megy


2020. aug. 27. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem most lesz fogszabályozóm. Szabályozó síneket fogok kapni, én is csak egy felső fog miatt akartam, de az alsó fogsoromat is szabályozni kell különben a fog helyreállása miatt nem fogom tudni összezárni a két fogsoromat. Egy sín 30 ezer Ft, két hétig kell hordani napi min. 20 órát.
2020. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy sín 150000-250000 Ft között mozog, ennyit szokták kb elkérni érte, plussz a munkadíj, ami tényleg fogorvos függő, hogy mennyit kér el alkalmanként.
2020. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányomnak csak éjszakai és csak felső fogsorra lett fogszabalyzoja két évvel ezelőtt, 10 éves korában. Maszek gyerekfogaszaton voltunk, 130 ezer Ft volt, de ebben benne van két éven keresztül a havi egy kontroll, hiszen állítani kell mindig a fogszabalyzot.


A nappali (ha ez nem segített volna) kb. 500.000 Ft lett volna (igen, én is dobtam egy hátast, mikor meghallottam), de halistennek nem kell, mert az éjszakai segített 2 éven keresztül.


Sztk-ban nyilván nem annyi, de arról sajnos nem tudok nyilatkozni.

2020. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 hétig első? :D Az fas-a fogszabályzó lehet akkor, nekem 4 évig volt fenn, de egy olyan ismerősöm sincs, akinek ne lett volna fenn legalább 2 évig, napi 24 órában. :D És utána még esti is volt. Egyébként alsó felső 150-200-ból kijött, meg eleinte a kontrollok 5-15 k körül.
2020. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Két hétig kell hordani EGY sínt. Részleteket direkt nem írtam le mert nem ez volt a kérdés, de akkor kifejtem mert nem mindenkinek világos. Nekem összesen 24 sín kell a két fogsoromra. Egy sínt két hétig kell hordani napi 20 órát. Egy sín 30 ezer Ft. Ebből már ki tudja mindenki számolni, hogy mennyibe fog kerülni.

2020. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!