Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kávétól besárgul a fog. De...

A kávétól besárgul a fog. De akkor is, ha a reggeli kávézás után mosok fogat? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most fehérítettem a fogam. Jó lenne, ha nem sárgulna vissza.

2020. szept. 5. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én már pár évtizede kávézok , de nem sárgult be a fogam.
2020. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En mindig kavezas utan mosok fogat reggel, es nekem sajnos sarga. A kave (es tea,cigi) bizony sargava teheti a fogat, de ez genetika is, valakinek alapbol feher fogai vannak es igazan nem tesz erte semmit, es valakinek, mint pl nekem is, alapbol sarga, hiaba mosom napi haromszor. A fogfeheritest pedig felevente vagy evente meg kell ismetelni, ez nem olyan, hogy egyszer megcsinaltattad, es orokre ugy marad, sajnos.
2020. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem hófehér alapból. A KÁVÉ és a TEA hihetelen mértékben sárgítja!!! Meg a cigaretta is, de azzal mem élek.


Legjobb nem inni, vagy fogat mosni, de ha más nem liöblíteni a szádat vízzel!

2020. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kávé utáni fogmosással az a baj, hogy a savas kémhatású kávét (vagyis kávés nyálat) szétkened a fogaidon, az tönkreteszi a zománcot. Legjobb lenne egy órát várni, vagy ha az semmiképp nem megy, még az is jobb, ha előtte mosol fogat (aztán este újra).
2020. szept. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ha vízzel kiöblíti a száját, attól semmi baja!


Egyébként pont a kávénál mondják, hogy azonnal menjen fogat mosni! A többinél, főleg ha savas, fél órát várni kell!


Ha kávé után tiszta barna, sárga lesz a fogad, ami egyszer lejön, majd egyre jobban megmarad, rendszeres fogyasztással. Tea ugyanez.

2020. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4: A kávé savas, de a tejes- vagy tejszíneskávé már kevésbé.
2020. szept. 6. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha szívószállal iszod a kávét, akkor kevésbé éri a fogakat. Persze az ember élvezni akarja a kávé ízét, de én úgy vagyok vele, hogy a reggeli kávét inkább iszom szívószállal. Ha elmegyek kávézóba, akkor meg hagyományosan. Sajnos nekem mondjuk genetikailag sárgák a fogaim, hiába használok mindenféle fehérítő fogkrémet és elektromos fogkefét, szájvizeket. De én úgy érzem, hogy a szívószál sokat segít abban, hogy ne sárguljon a kávétól még inkább a fogam.
2020. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kávé után nagyon nem jó fogat mosni mert a fogzománc karosodik

Inkább előtte moss vagy várj minimum fél órát.

2020. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En egy napi negy feketekavet ivo korabban sarga fogu vagyok. Soha nem feherittettem.

Egy modszertol azonnal elmulik a sarga szin, aztan ujra elszinezodne persze, de folyamatosan eltavolitod. 11 eve mukodik nalam. Az, ha elektromos fogkefevel, ami ultrahangos is (enyem? Philips Sonicare) mosol fogat pl Colgate feherito fogkremmel. Mar engem is osszezavar, hogy kb huszfele feherito fogkremuk van, de negyet biztos hasznaltam mar, mind feherit igy.

Ha napokig nem igy mosok fogat, sarga lesz, de azonnal lejon ha ujra ilyen kefevel es ilyen fogkremmel.

Azert is megeri, mert zero lepedek, semmi fogko es az inyem nem serti fel.

2020. szept. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Huh... Erről még nem hallottam, de iszonyú drága az ilyen elektromos fogkefe.
2020. szept. 9. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!