Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Öklendezés röntgennél. Mi a...

Öklendezés röntgennél. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Gyökérkezelés előtt állok. A panoráma röntgen mellett a doki csinálni akart kisröntgent is a problémás fogról. Sajnos nem sikerült mert annyira kellett öklendeznem. Sokszor próbáltuk pedig. :(

A doki azt mondta csak akkor kezdi el a beavatkozást ha a röntgenre képes leszek. Mert majd közben tűkkel a fogamban is meg kell tudni ismételni.

Hogyan tudnék képes lenni arra hogy öklendezés nélkül kibirjam?

Nyugtató nem játszik, a doki nem javasolja. B6, deadalon, cerucal kipróbálva.

Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe estem emiatt. Nem akarom hogy csak ezért ki kelljen húzni a fogam.



2020. szept. 16. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Keress másik orvost!
2020. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Hülyeségnek fog hangzani, de sokaknál működik: szorítsd ökölbe a balkezed, úgy hogy a hüvelykujjad középen a szorításban van. Átmenetileg kikapcsolja az öklendezési reflexet amíg így vagy.
2020. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
A panoráma röntgen miért nem jó neki? Nekem is kellett röntgen műtét közben, de nem lehet az öklendezés miatt megcsinálni, ezért csinalt inkabb panorámát
2020. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nyugtato pedig.
2020. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Mert a panoráma röntgen csak átnézeti kép, semmiképpen sem fogadható el endodonciai kezelésnél, nem beszélve arról, hogy egy korrekt gyk-hez minimum 3 röntgen szükségeltetik, ami alapvetően a beteg érdeke, mivel úgy lehet nyomon követni, hogy hol jár az orvos, mivel vaktában dolgozik amúgy. A kisröntgen sokkal pontosabb, panoráma alapján pl fogszuvasodás sem diagnosztizálható, kivéve a legnyilvánvalóbbakat, de kizárni máshol vele nem lehet, kedves egyik előző válaszoló. Ha egyáltalán rendelőn belül elérhető panoráma röntgen, mivel az sincs mindenhol. Az orvosváltásnak meg nem tudom miköze van a kérdéshez, nem egyből az orvosban kell keresni a hibát, ha valaki nem tud kooperálni.


Kérdező: ha a nyugtató nem játszik, vigyél magaddal egy nagy szivacsot, amit pumpálsz kezelés közben. A lényeg a figyelemelterelés. Mozgasd a lábfejedet, tornáztasd azt, addig is arra koncentrálsz. Gyakorold otthon a légzést, lassan vedd a levegőt az orrodon keresztül, jó mélyen, majd ugyanolyan lassan engedd ki.

2020. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó: látom semmit nem tanultál az egyetemen a reflexekről, ja mert nem is végeztél orvosit
2020. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló. Igazad van ez nem az orvos hibája. Egyszerűen azonnal rámtör az öklendezés ahogy az a kis lapka a nyelvem alatti területre ér. Együtt akarok működni, ki akarom bírni de a testem valamiért nem akarja az igazat. Nem tudom irányítani. :(


Amúgy egy jól felszerelt rendelő. Mikroszkóp, apex lokátor, panoráma és intraorális röntgen, minden van. Csak a panoráma ide nem elég mert nem látszik rajta minden fontos részlet. A kezelés közben is kellene felvételt csinálni tűkkel a számban. Attól még jobban félek. (pl hogy véletlen becsukom a szám vagy ilyesmi)

2020. szept. 16. 22:44
 8/18 A kérdező kommentje:
3-as: a panoráma nem mutat olyan közeli képet a fogról. Nem látszik rajta minden aminek kellene. Vagy vmi ilyesmi.
2020. szept. 16. 22:46
 9/18 A kérdező kommentje:

2-es: köszi a tippet, ez új ötlet. :) itthon kipróbáltam és nem vált be de még próbálgatom hátha valamilyen formában működik.

Most éppen edzem magam hátha meg tudom szokni hogy valami ott a számba van.

2020. szept. 16. 22:48
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

En is hasonlo vagyok, kerdezo.

Gyokerkezelesen voltam, menni kellett rontgenre. A panorama rendben van, bar azt is nehezen viseltem. A kis lapocskas nem ment, nem is tudtam a szamba tenni. A doki rendes volt, panoramat csinalt helyette, hogy mgis legyen valami a kezeben. Hozzatette, hogy ez nem az igazi, igy lehet, hogy uj fejezi be a kezelest, higy nem minden oke. Azota sem tudom bevenni a szamba kis lapocskat.

Ha megvan a trukk, megosztod majd? :)

Alkalomadtan kiprobalom azokat is, amiket a tobbiek irtak.

2020. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!